1 mln. eurų mažiau taršiems automobiliams: dėl 1000 eurų kompensacijos kreipėsi jau 1000 gyventojų

Aplinkos projektų valdymo agentūra gavo 1000 paraiškų 1000 eurų kompensacijai už įsigytus mažiau taršius ir sunaikintus senus automobilius.
„Džiaugiamės, jog žmonės tampa vis sąmoningesni ir taršias transporto priemones iškeičia į mažiau taršias. Juk ne kažkas kitas, o mes visi bendromis pastangomis kuriame švarią aplinką. Kas ypač svarbu dabar visam pasauliui kovojant su klimato kaitos mažinimu“, – sakė Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.
Prašymus šioms išmokoms gauti gyventojai gali teikti iki 2020 m. gruodžio 1 d. Iš Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 5 mln. eurų. Prašymai priimami tik el. būdu per informacinę sistemą APVIS.
Kompensacines išmokas gyventojai gali gauti įsigiję M1 klasės transporto priemonę, kurios bendras išmetamas anglies dioksido CO2 kiekis ne didesnis kaip 130 g/km. Automobilio pirmosios registracijos data ES turėtų būti 2013 m. sausio 1 d. arba vėlesnė. Jis turi būti varomas vien tik benzinu, dujomis, etanoliu, elektra arba be benzino dar ir dujomis, etanoliu, elektra. CO2 kiekio ir pirmosios registracijos datos kriterijai netaikomi elektromobiliams.
Daugiau informacijos ir kvietimą 1000 eurų kompensacijai už mažiau taršų automobilį rasite ČIA.
Šiuo metu taip pat galima teikti paraiškas kompensacijoms už įsigytą metinį viešojo transporto bilietą, dviratį, paspirtuką, mopedą ar mtociklą, sunaikinant taršų automobilį. Kvietimą rasite ČIA. Jis galioja iki kol pakaks lėšų skirtų priemonei, bet ne ilgiau nei iki 2021 m. vasario 1 d. Iš Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 5 mln. eurų. Paraiškų gauta 842.
Kompensacijos skiriamos ir elektromobiliams įsigyti. Kvietimą rasite ČIA. Prašymai priimami kol pakaks lėšų skirtų priemonei, bet ne ilgiau nei iki 2021 m. vasario 1 d. Iš Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 5 mln. eurų. Paraiškų gauta 97.

Dalintis socialiniuose tinkluose