12 mln. Eurų investicijos elektromobilių įkrovimo parkams

Aplinkos projektų valdymo agentūra (toliau – APVA) paskelbė kvietimą teikti paraiškas finansavimui viešosios elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtrai TEN-T kelių ruožuose gauti. Tam iš 2021–2027 m. Europos Sąjungos fondų skirta 12 mln. eurų investicijų. Parama pasinaudoti bus galima iki 2026 m. pradžios arba kol pakaks lėšų kiekvienam iš numatytų ruožų, kuriuose galima finansuoti elektromobilių infrastruktūros įrengimą ar plėtrą. Šią priemonę inicijavo Susisiekimo ministerija.

Tikimasi, kad šios investicijos paskatins elektromobilių įkrovimo parkų įrengimą šalia TEN-T tinklui priklausančių Lietuvos Respublikos valstybinės reikšmės kelių 35 ruožuose. Planuojama, kad įrengus elektromobilių įkrovimo parkus visuose ruožuose, įkrovimo prieigų skaičius šalia svarbiausių transporto arterijų išaugtų daugiau kaip 500 vnt.

Nors finansavimas numatomas skirtingų galių elektromobilių įkrovimo stotelių su prieigomis įrengimui (įprastos (11–22 kW), vidutinės (22–49 kW), didelės (49–149 kW) ir labai didelės (nuo 149 kW) galios), tačiau yra numatytas minimalus reikalaujamas labai didelės galios stotelių skaičius kiekviename parke.

Skirtos 12 mln. Eur investicijos – tik viena iš sudedamųjų elektromobilių įkrovimo stotelių infrastruktūros plėtros finansavimo dalių. Iš viso tam numatyta apie 90 mln. Eur iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“, finansuojamo Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ (RRF) priemonės, ir 2021–2027 ES investicinės programos lėšų. Iš šios sumos 16 mln. Eur bus skiriama per regioninės plėtros priemonę.

Šiuo metu taip pat paraiškos priimamos elektromobilių infrastruktūros plėtrai privačia iniciatyva 42-ose savivaldybėse, šalia magistralinių ir krašto kelių, degalinėse, geležinkelių ir autobusų stotyse, oro uostuose, vidaus vandenų ir jūrų uostuose. Kiti kvietimai įkrovimo infrastruktūros vystymui savivaldybėse pagal jų parengtus plėtros planus ir kt. Bus paskelbti dar šiais metais.

Kvietimą teikti paraiškas galima rasti APVA informacinėje sistemoje  APVIS.

 

Dalintis socialiniuose tinkluose