170 tūkst. eurų – tiek Klimato kaitos programos lėšų liko paspirtukų ir dviračių kompensacijoms: tikėtina kvietimas bus stabdomas pirmadienį

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) sulaukė 8793 paraiškų kompensacijoms už seno ir taršaus automobilio sunaikinimą, įsigyjant elektrinį paspirtuką, elektrinį ar paprastą dviratį, elektrinį motociklą, elektrinį mopedą ar viešojo transporto bilietą už 7,83 mln. eurų.
Šiai dienai lėšų likutis kompensacijoms yra 170 tūkst. eurų. Paraiškos bus priimamos iki tol, kol pakaks šių lėšų. Tikėtina kvietimas bus stabdomas pirmadienį, pasibaigus skirtoms lėšoms.
Paraiškas APVA galima teikti tik elektroniniu būdu per informacinę sistemą APVIS. Kompensacijos dydis apskaičiuojamas pagal faktiškai patirtas išlaidas, neviršijant priemonei nustatytų maksimalių sumų ir bendros 1 tūkst. eurų kompensacijos sumos.
Nustatytus kriterijus atitikusio sunaikinto taršaus automobilio savininkas gali gauti iki 310 eurų kompensaciją už metinį viešojo transporto bilietą, iki 400 eurų – už paprastą dviratį arba elektrinį paspirtuką, iki 700 eurų – už elektrinį dviratį, iki 1 tūkst. eurų – už elektrinį mopedą ar elektrinį motociklą.

Dalintis socialiniuose tinkluose