Elektromobilių varžybose – APVA elektrinė komanda

Birželio 17 d., jau aštuntą kartą organizuojamose elektromobilių varžybose startuos ir Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) elektrinė komanda. Varžybose APVA atstovai kartu su renginio organizatoriais, automobilių atstovais, kitais elektromobilių entuziastais, ne tik skatina tvaresnį transportą, bet ir pristato iki šiol rekordinį finansavimą, skirtą elektromobilių skatinimui.
„Nors viena svarbiausių elektromobilių skaičiaus augimo priežasčių – finansinė paskata, kuria pasinaudoti gali tiek verslas, tiek privatūs vartotojai, džiugu, kad vis daugiau gyventojų galvoja ir apie taršos mažinimą. Tai rodo ne tik augantis elektromobilių skaičius, bet ir gyventojų apklausos. Apie persėdimą į „žalesnį“ transportą galvoja net trečdalis lietuvių“, ­- sako viena iš komandos narių APVA Modernizavimo fondo projektų grupės vadovė Agnė Markauskienė.
Iki 2026 m. gyventojams už įsigytus elektromobilius numatyta skirti 35 mln. eurų. Tikimasi, kad tai leis į elektromobilius Lietuvoje persėsti apie 10 tūkst. gyventojų. Pateikusiam prašymą pareiškėjui bus skiriama 2,5 tūkst. eurų išmoka už įsigytą naudotą (ne senesnį kaip 4 metų) elektromobilį arba 5 tūkst. eurų kompensacija – už naują (iki 6 mėn.).
Juridiniams asmenims už įsigytus elektromobilius iš viso numatyta skirti 15  mln. eurų. Jų pakaks finansuoti beveik 4 tūkst. elektromobilių. Įmonei ar fiziniam asmeniui, kuris įsigis elektromobilį ūkinei/komercinei veiklai bus skiriama 4 tūkst. eurų išmoka už įsigytą naują (iki 6 mėn.) elektromobilį.
Iki šiol kompensacinės išmokos už įsigytus elektromobilius buvo skirtos daugiau kaip 2500 gyventojų. Dar apie 1000 elektromobilių įsigijo juridiniai asmenys. Su subsidijomis įsigytų elektromobilių skaičius sudaro daugiau kaip pusę visų Lietuvoje registruotų elektromobilių. Š. m. birželio 1 d. duomenimis Lietuvoje iš viso registruota 5902 vnt. grynųjų elektromobilių.

Dalintis socialiniuose tinkluose