3,5 mln. eurų parama verslui naujiems elektromobiliams įsigyti

Nuo ateinančios savaitės, spalio 19 d., Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) įmonės galės teikti paraiškas kompensacijoms naujiems elektromobiliams įsigyti.
Paraiškas bus priimamos iki kitų metų vasario 1 dienos arba iki tol, kol pakaks lėšų šiai priemonei. Jas bus galima teikti tik per informacinę sistemą APVIS.
Šiam tikslui iš Klimato kaitos programos skirta 3,5 mln. eurų.
„Balandžio pradžioje pradėtos mokėti kompensacijos gyventojams šiek tiek išjudino šalies elektromobilių rinką. Tikimės, kad ši finansinė paskata verslui taip pat išliks populiari ir šiais metais sulauksime daug įmonių prašymų. Tai ir sąmoningumo klausimas – juk pasinaudodamas šiomis galimybėmis verslas prisideda prie klimato kaitos švelninimo ir mažesnio išmetamo šiltnamio dujų kiekio“, – sako APVA Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.
Įmonėms bus  kompensuojama dalis išlaidų už įsigytą naują elektromobilį. Bus skatinami tik elektra varomi automobiliai. Pateikusiam prašymą pareiškėjui bus skiriama vienkartinė 4 tūkst. eurų išmoka už įsigytą naują elektromobilį (M 1 ar N1 klasės) arba 10 tūkst. eurų kompensacija už įsigytą naują elektromobilį (M2 ar N2 klasės). Taip pat papildomą 1 tūkst. eurų išmoką gaus tas pareiškėjas, kuris sunaikins taršų automobilį.
Šios priemonės tvarkos aprašą rasite ČIA 

 

Dalintis socialiniuose tinkluose