3000 gyventojų prašymų kompensacijoms už seno ir taršaus automobilio sunaikinimą, įsigyjant paspirtuką, dviratį ar viešojo transporto bilietą

Per 3 mėn. nuo kvietimo pradžios už seno ir taršaus automobilio sunaikinimą, įsigyjant paspirtuką, dviratį, motociklą, mopedą ar viešojo transporto bilietą, Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) sulaukė virš 3000 prašymų, kurių bendra kompensacijos suma siekia 2,68 mln. Populiariausiais išlieka elektriniai paspirtukai ir paprasti dviračiai.
Iš Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei viso skirta 5 mln. eurų. Prašymus galima teikti tik elektroniniu būdu per informacinę sistemą APVIS. Prašymai bus priimami kol pakaks lėšų skirtų priemonei, bet ne ilgiau nei iki 2021 m. vasario 1 d.
Kompensacijos dydis apskaičiuojamas pagal faktiškai patirtas išlaidas, neviršijant priemonei nustatytų maksimalių sumų, ir bendros 1 tūkst. eurų kompensacijos sumos.
Nustatytus kriterijus atitikusio sunaikinto taršaus automobilio savininkas gali gauti iki 310 eurų kompensaciją už metinį viešojo transporto bilietą, iki 400 eurų – už paprastą dviratį arba elektrinį paspirtuką, iki 700 eurų – už elektrinį dviratį, iki 1 tūkst. eurų – už elektrinį mopedą ar elektrinį motociklą.
Kvietimą ir infografiką rasite ČIA.

Dalintis socialiniuose tinkluose