Beveik 5 tūkst. gyventojų kreipėsi dėl paramos saulės elektrinėms ir katilams įsirengti

Nuo sausio 2 d. iki sausio 31 d. Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) gyventojai gali teikti paraiškas kompensacijai dėl atsinaujinančių energijos išteklių įsirengimo. Per pirmąsias savaites APVA sulaukė beveik 5 tūkst. paraiškų, o bendra prašoma kompensacijų suma siekia daugiau kaip 11,5 mln. eurų.
„Paraiškų skaičius auga kasdien. Gyventojai intensyviai domisi saulės elektrinių ir neefektyvių katilų keitimo galimybėmis. Džiugu, nes tai rodo, jog žmonėms rūpi tvarūs ir aplinkai draugiški sprendimai. Kviečiame ir kitus, kas dar nespėjote, teikti mums paraiškas per informacinę sistemą APVIS ir tapti energetiškai nepriklausomais,“ – sako APVA Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.
Daugiausiai paraiškų šiuo metu pateikta pagal priemonę „Elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių gamybos įrenginių įrengimas namų ūkiuose“. Daugiau kaip 2700 gyventojų planuoja įsirengti saulės elektrines ir jų pagamintą elektrą vartoti jų įrengimo vietose. Už šias investicijas šiuo metu paraiškų suma siekia virš 6,6 mln. eurų. Gautų prašymų suma kvietimui skirtą sumą viršija 2 mln. eurų.
Neturintys galimybės saulės elektrines įsirengti elektros vartojimo objektuose, bet norintys prisidėti prie atsinaujinančių energijos išteklių plėtros ir sutaupyti lėšų už elektros energiją, pirmą kartą turi galimybę teikti prašymus pagal priemonę „AIE namų ūkiams“ ir įsigyti saulės elektrinę iš saulės elektrinių parkų ar įsirengti jas geografiškai nutolusiose vietose. Tokių gyventojų, siekiančių gauti kompensacijas šiuo metu jau yra virš 800, o bendra jų prašoma suma siekia apie 1,2 mln. eurų. Šiam kvietimui skirta 4,5 mln. eurų.
Dar virš 1300 gyventojų pateikė paraiškas pagal priemonę „Katilų keitimas namų ūkiuose“ ir planuoja senus ir neefektyvius katilus pakeisti į efektyvius biokuro katilus arba šilumos siurblius. Šių prašymų suma siekia beveik 4 mln. eurų.
Paraiškos priimamos iki sausio 31 d., o jau kovo pradžioje gyventojai žinos, ar jiems bus rezervuotos kompensacinės išmokos. Prašymus gyventojai gali teikti per Aplinkos projektų valdymo agentūros informacinę sistemą APVIS.
Išsamią informaciją apie paramą saulės elektrinėms, kai elektros vartotojas turi galimybę vartoti vietoje pagamintą elektros energiją iš įrengtos saulės elektrinės, galite rasti šioje atmintinėje.
Išsamią informaciją kai saulės elektrinė geografiškai nutolusi nuo elektros energijos vartojimo vietos, įsigyjama iš elektrinių parkų arba įrengiama elektros energijos vartojimo vietoje daugiabučiame pastate ar jo teritorijoje, galite rasti šioje atmintinėje.
Taip pat naudingą informaciją apie paramą seniems biokuro katilams atsinaujinti rasite šioje atmintinėje.
Iš viso iki 2023 m. planuojama investuoti daugiau kaip 30 mln. eurų ES fondų lėšų saulės elektrinių įrengimui ir senų šildymo katilų keitimui.

Dalintis socialiniuose tinkluose