Aktuali informacija įmonėms, norinčioms atsisakyti iškastinio kuro

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) šią savaitę šalies verslo įmonėms surengė priemonės „Juridinių asmenų investicijos į iškastinio kuro naudojimo pakeitimą ar mažinimą ir (ar) atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimas“ pristatymą.

Pristatymo metu būsimieji pareiškėjai buvo supažindinti su pačia priemone ir jos reikalavimais, paraiškų teikimo tvarka APVIS sistemoje, taip pat pristatyta finansavimo galimybė energinio efektyvumo projektams arba projektų daliai, kurios nepadengia subsidijos lėšos.

Pagal šią priemonę APVA rugsėjo mėn. pradžioje paskelbė kvietimą įmonėms, nukentėjusioms dėl karo sukeltos krizės, teikti paraiškas ir pretenduoti gauti investicijų, reikalingų iškastinio kuro, ypač gamtinių dujų atsisakymui, mažinimui ar perėjimui prie atsinaujinančių energijos išteklių. Tam iš valstybės biudžeto numatyta 90 mln. eurų.

Įmonės, pretenduojančios gauti finansavimą, įsipareigoja atsisakyti ar mažinti iškastinio kuro vartojimą, ir taip sumažinti kiekybinį šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį mažiausiai 20 proc. Investicijos turi būti naudojamos iškastinio kuro katilų keitimui į šilumos siurblius (oras-vanduo, gruntas-vanduo, vanduo-vanduo, oras–oras), 5 klasės biokuro katilus, saulės kolektorius karštam vandeniui ruošti, taip pat iškastinį kurą naudojančiuose katiluose įrengti biogranules naudojančius degiklius ir biodulkių gamybos bei deginimo įrenginius ir kt. įrangai, susijusiai su iškastinio kuro pakeitimu ar mažinimu. Tačiau negali būti naudojamos vėjo ir saulės elektrinių įrengimui elektros gamybai.

Renginys vyko nuotoliniu būdu, visą įrašą galite rasti čia https://youtu.be/vxIAw2Bg6EI

Priemonės „Juridinių asmenų investicijos į iškastinio kuro naudojimo pakeitimą ar mažinimą ir (ar) atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimą“ pristatymas

Energinio efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energetikos projektų finansavimas

Pristatymo dalyvių užduoti klausimai ir Aplinkos projektų valdymo agentūros atsakymai

 

Dalintis socialiniuose tinkluose