Nuo pernai metų pabaigos Vilkaviškio „Aušros“ gimnazija tapo energetiškai nepriklausoma. Ant jos stogo pradėjo veikti 60 kW galios saulės elektrinė.
Ji įrengta įgyvendinus Klimato kaitos programos projektą „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro ar kitų) panaudojimas visuomeninės ir gyvenamosios (įvairių socialinių grupių asmenims) paskirties pastatuose“. Jo vertė – virš 48 tūkst. eurų. APVA parama siekia beveik 39 tūkst. eurų, o likusi suma (beveik 10 tūkst. eurų) Vilkaviškio r. savivaldybės lėšos.
„Paraiškos teikimo paruošiamieji darbai pareikalavo nemažai pastangų ir taip mus paskatino įgyti naujų kompetencijų. Labai džiaugiamės, kad visuose etapuose APVA specialistai geranoriškai mus konsultavo ir padėjo tinkamai paruošti ir pateikti paraišką. Saulės fotovoltinės elektrinės įrengimas vyko sklandžiai. Džiugu, kad nuo 2020 m. lapkričio mėnesio tapome elektros gamintojais, saugančiais gamtą,“ – sakė Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ūkiui Marius Anisimavičius.
Ant gimnazijos pastato stogo sumontuoti 210 saulės fotovoltiniai moduliai, o gimnazijos elektros skydinėje įrengtas keitiklis (inverteris) su valdymo skydu.
Planuojama, jog saulės elektrinė per metus pagamins apie 53694 kWh elektros energijos gimnazijos reikmėms ir į atmosferą išmetamas CO2 kiekis sumažės 759,22 t.
Dėl šalyje esančios ekstremalios situacijos APVA atliko nuotolinę šio projekto patikrą. Už projekto įgyvendinimą atsakingi asmenys bei APVA darbuotojai, išmaniųjų technologijų pagalba, virtualiai „pasivaikščiojo“ po gimnazijos teritoriją ir „apžiūrėjo“ projekto įgyvendinimo vietą. Darbai atlikti puikiai – įranga tinkamai sumontuota ir pilnai veikianti.