Aplinkos projektų valdymo agentūroje – inovatyvus dokumentų saugojimo būdas

Aplinkos projektų valdymo agentūra ieškodama sprendimo, kur saugoti savo duomenų atsargines kopijas, pradėjo taikyti inovatyvius IT principus. Buvo pasirinkta programinės įrangos gamintojos „Microsoft“ debesijos sprendimų kūrimui skirta platforma „Windows Azure“. Tai viena iš alternatyvų, kurioje yra galimybė daryti dokumentų atsargines kopijas ir jas saugoti debesyje.
„Mes ieškojome sprendimo, kur saugoti savo duomenų atsargines kopijas, nes susidūrėme su vietos stygiumi. Įmonės UAB „Atea“ mokymuose turėjome galimybę susipažinti tiek su teorine medžiaga, tiek ir praktiškai išbandyti kaip veikia „Windows Azure“ programa. Taip pat įmonė pasiūlė ir techninio specialisto pagalbą, kuris per metus, po įvykusio renginio, gali padėti konfigūravimo bei kitais klausimais“, – pasakojo APVA vyriausiasis specialistas Andrius Lukošiūnas.
APVA, viena iš nedaugelio valstybinių institucijų, kuri realiai pradėjo naudotis „hibridinės debesijos“ paslauga. Remiantis tyrimų įmonės „Gartner“ duomenimis,  iki 2020 m. net 90 proc. įmonių naudos hibridinę IT infrastruktūrą tarp nuosavo duomenų centro ir viešos „debesijos” paslaugų (angl. hybrid cloud). 2016 m. atliktas tos pačios įmonės tyrimas nustatė, kad hibridines infrastruktūras naudojo tik 20 proc. respondentų, dar apie 20 proc. per ateinančius 12 m. planavo pradėti naudoti tokį informacinių resursų naudojimo būdą.
„Džiaugiamės, jog APVA dabar naudoja hibridinę debesiją ir joje laiko gyvybiškai svarbius dokumentus, kurie atnaujinami kiekvieną dieną: lentelės, sutartys, vykdomų projektų informacija. Atlikome skaičiavimus, kurie parodė, kad sprendimas buvo finansiškai naudingas“, – akcentavo A. Lukošiūnas.

MSPoweruser nuotr. 

Dalintis socialiniuose tinkluose