APVA konsultuos verslo įmones, norinčias atsisakyti iškastinio kuro

Š. m. rugsėjo 21 d. (trečiadienį) 10 val. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) šalies verslo įmones kviečia dalyvauti priemonės „Juridinių asmenų investicijos į iškastinio kuro naudojimo pakeitimą ar mažinimą ir (ar) atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimas“ pristatyme.

Pagal šią priemonę APVA rugsėjo mėn. pradžioje paskelbė kvietimą įmonėms, nukentėjusioms dėl karo sukeltos krizės, teikti paraiškas ir pretenduoti gauti investicijų, reikalingų iškastinio kuro, ypač gamtinių dujų atsisakymui, mažinimui ar perėjimui prie atsinaujinančių energijos išteklių. Tam iš valstybės biudžeto numatyta 90 mln. eurų.

Įmonės, pretenduojančios gauti finansavimą, įsipareigoja atsisakyti ar mažinti iškastinio kuro vartojimą, ir taip sumažinti kiekybinį šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį mažiausiai 20 proc. Investicijos turi būti naudojamos iškastinio kuro katilų keitimui į šilumos siurblius (oras-vanduo, gruntas-vanduo, vanduo-vanduo, oras–oras), 5 klasės biokuro katilus, saulės kolektorius karštam vandeniui ruošti, taip pat iškastinį kurą naudojančiuose katiluose įrengti biogranules naudojančius degiklius ir biodulkių gamybos bei deginimo įrenginius ir kt. įrangai, susijusiai su iškastinio kuro pakeitimu ar mažinimu. Tačiau negali būti naudojamos vėjo ir saulės elektrinių įrengimui elektros gamybai.

Tik paskelbus šį kvietimą, sulaukėme didelio verslo bendruomenės susidomėjimo ir kartu daug klausimų apie galimybes gauti paramą, finansavimo sąlygas, etc. Tad nusprendėme šia priemone besidominčias įmones pakviesti į renginį ir

  • pristatyti priemonę ir jos reikalavimus,
  • supažindinti būsimuosius pareiškėjus su paraiškų teikimo tvarka APVIS sistemoje,
  • pristatyti, kokie dokumentai turi būti pateikiami kartu su paraiškomis,
  • pristatyti finansavimo galimybę energinio efektyvumo projektams arba projektų daliai, kurios nepadengia subsidijos lėšos (UAB Viešųjų investicijų plėtros agentūra pranešimas),
  • atsakyti į visus kylančius klausimus.

 

Renginys vyks nuotoliniu būdu. Prisijungimo nuorodą į renginį rasite čia:  https://youtu.be/vxIAw2Bg6EI 

Dalintis socialiniuose tinkluose