APVA laukia paraiškų žaliojo vandenilio gamybos pajėgumams kurti

Aplinkos projektų valdymo agentūra kviečia teikti paraiškas investicijoms į žaliojo vandenilio gamybos pajėgumų sukūrimą gauti. Energetikos ministerijos inicijuotam kvietimui iš Modernizavimo fondo skirta 50 mln. eurų.

Tikimasi, kad šios investicijos Lietuvoje leis sukurti 65 MW „žaliojo vandenilio gamybos pajėgumų, o metinės vandenilio gamybos apimtys sieks daugiau kaip 8 tūkst. tonų.

„Investicijos į vandenilio gamybą – puiki galimybė pramonės žaliosios transformacijos pradžiai. Tai ypač aktualu gamtines dujas ir kitą iškastinį kurą dideliais  kiekiais naudojančiose srityse – chemijos pramonėje, transporto, šilumos tiekimo sektoriuose“, – sako APVA Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.

Žaliojo vandenilio gamyba turi būti vykdoma naudojant elektros energiją tik iš atsinaujinančių energijos išteklių, tad pareiškėjai turi turėti užtikrintas ir pakankamas elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių apimtis.

Projektams bus skiriamas ne didesnis kaip 70 proc. tinkamų finansuoti išlaidų finansavimas, tačiau neviršijant 770 tūkst. eurų vienam MW įrengiamo elektrolizerio galios.

Paraiškas galima teikti iki š. m. rugpjūčio 22 d. Kvietimas teikti paraiškas – apvis.apva.lt

___________________________________________

Modernizavimo fondas – tai 2021–2030 m. laikotarpiui įsteigtas fondas, skirtas paramą gaunančių valstybių narių pasiūlytoms investicijoms (energetikos sistemoms modernizuoti ir energijos vartojimo efektyvumui gerinti). Modernizavimo fondą sudaro iš ES apyvartinių taršos leidimų prekybos gaunamos lėšos. Be Lietuvos šio fondo lėšomis gali naudotis dar devynios ES valstybės narės. Tai Lenkija, Latvija, Estija, Čekija, Vengrija, Rumunija, Slovakija, Kroatija ir Bulgarija.

Bendra ES Modernizavimo fondo Lietuvai numatoma paramos suma iki 2030 m. laikotarpiu gali siekti daugiau kaip 700 mln. eurų.

Dalintis socialiniuose tinkluose