APVA Žaliųjų idėjų festivalyje 2022: nuo daugiabučių renovacijos iki paspirtukų kompensacijos

Birželio 5-ąją, Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną, Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) atstovai dalyvaus Prezidentūros organizuojamame Žaliųjų idėjų festivalyje 2022.
Jame lankytojams pristatys APVA administruojamus žaliosios energetikos, darnaus judumo skatinimo ir kitus aplinkosaugos projektus. Gyventojai galės daugiau sužinoti apie saulės elektrinėms, individualių namų modernizavimui, šilumos siurbliams, katilams, mažiau taršiam transportui teikiamas kompensacijas.
APVA specialistai atsakys į visus lankytojams aktualius klausimus, susijusius su daugiabučių renovacija, valstybės teikiamos paramos dydžiais/būdais ir pan.
Svečiai turės unikalią galimybę interaktyvios programos pagalba per keletą minučių susipažinti su pagrindiniais kompleksinės namo renovacijos komponentais ir sužinoti galimus energijos sutaupymus po renovacijos.
Kiekvienas šio įrankio naudotojas galės pats „atnaujinti“ daugiabutį – pakeisti langus, apšiltinti sienas bei stogą, pakeisti šilumos punktą ir tokiu būdu išsiaiškinti, kiek kiekviena iš tų priemonių gali padidinti namo energinį efektyvumą.
Taip pat lankytojai galės susipažinti ir su APVA administruojamais vandentvarkos, atliekų infrastruktūros gerinimo, gamtotvarkos projektais. Sužinoti, kiek parkų ir pažintinių takų yra sutvarkyta už ES investicijas.
O nenustygstantiems vietoje pasiūlysime darniai pralėkti pro Prezidentūros kiemelį su specialiai šiam festivaliui paruoštu žaliuoju paspirtuku!
_______________________________________________________________________________________________________________________________________
Žaliųjų idėjų festivalio tikslas – supažindinti visuomenę su aplinkosaugos inovacijomis, žaliosiomis iniciatyvomis ir projektais bei paskatinti kiekvieną prisidėti prie tvaresnės Lietuvos kūrimo!
Antrus metus iš eilės vyksiantis festivalis tai erdvė diskutuoti, mokytis bei atrasti būdus, kaip žaliąsias idėjas pritaikyti kasdienybėje.
Renginio programa:
10:00 – 16:00 Žaliųjų idėjų mugė vidiniame Prezidentūros kieme;
12:00 – 13:00 Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo 2022 m. apdovanojimai ir Česlavo Kudabos premijos teikimo ceremonija;
13:00 – 14:00 Lietuvos Respublikos Prezidento ir Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso laureatų diskusija Žalios Lietuvos tema Prezidentūros istoriniame parke.
16:05 – 17:30 Filmo peržiūra po atviru dangumi Prezidentūros istoriniame parke.
Festivalio iniciatorius – Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Dalintis socialiniuose tinkluose