APVOJE lankėsi projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvės

Šiandien Aplinkos projektų valdymo agentūroje (toliau – APVA) lankėsi projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvės Martyna Buklytė iš Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos ir Neringa Janukonytė iš Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos.

Šiemet jau penkioliktą kartą LR Vyriausybės organizuojamas projektas skirtas skatinti motyvuotus ir gabius baigiamųjų klasių moksleivius domėtis valstybės institucijų veikla, politikų darbu, tapti aktyvesniais šalies piliečiais. Po atrankos konkurso trisdešimčiai aktyviausių moksleivių suteikta galimybė atlikti savaitės praktiką jų pasirinktoje ministerijoje.

Šių metų projekto tema „Moksleiviai – Lietuvai pasaulyje“ kviečia plačiau pažvelgti į Lietuvos prioritetus, o moksleiviai aiškinasi, kokiose srityse ir kaip ministerijos prisideda prie sklaidos apie Lietuvą užsienyje.

Projekto dalyvės Martyna ir Neringa, nusprendusios pagilinti žinias aplinkosaugos srityje, APVOJE buvo supažindintos su Agentūros vystomais/ įgyvendinamais tarptautiniais projektais.

Klimato kaitos skyriaus vedėja Agnė Markauskienė abiturientėms pristatė Lietuvos teikiamą paramą besivystančioms šalims klimato kaitai švelninti, papasakojo apie jau įgyvendintus arba baigiamus įgyvendinti 27 saulės elektrinių projektus Malaizijoje, Moldovoje, Sakartvele, Malyje, Armėnijoje, Nigerijoje.

Savo patirtimi įgyvendinant tokio tipo projektus kiekvienoje iš šių šalių pasidalino Tomas Ridikas, vienos iš įmonių, įrenginėjančių saulės elektrines minėtose šalyse, atstovas.

Taip pat APVOS ekspertinę patirtį vystant projektus Moldovoje, Armėnijoje, Azerbaidžane, o netrukus ir Palestinoje pristatė Plėtros skyriaus vadovė Neringa Vilutytė.

Iš APVOS ir kitų aplinkos ministerijai pavaldžių įstaigų specialistų gautos informacijos abiturientės penktadienį per baigiamąjį renginį turės pateikti kūrybinę užduotį.

[metaslider id=”33516″]

Dalintis socialiniuose tinkluose