Armėnijoje pradėjo veikti lietuviškos saulės elektrinės

Armėnijoje pradėjo veikti Klimato kaitos programos lėšomis finansuotos saulės elektrinės. 2022 m. įrengtos bendros 110 kW galios saulės elektrinės aprūpins „žaliai“ pagaminta elektros energija Armėnijos regionuose įsikūrusias 8 viešąsias įstaigas: mokyklas, vaikų ir jaunimo centrus, muziejų.
„Jau antri metai, kai APVA administruojamos Klimato kaitos programos dėka Lietuvos įmonės Armėnijoje įgyvendina prasmingus „žaliosios“ energetikos projektus, kurie prisideda prie kaimo vietovių tvaraus vystymosi,  padeda tausoti gamtą, o kartu ir didina Armėnijos energetinį nepriklausomumą. Smagu, jog aplinkos apsaugos srities projektai vis labiau tampa viena iš mūsų šalies „vizitinių kortelių“ Armėnijoje“, – pasakojo ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė.
Saulės elektrines Hovhannes Shiraz memorialiniame muziejuje, Sarapat bendruomenėje, Musayelyan, Shoghakat, Hovit ir Zovuni vidurinėse mokyklose, Vaikų ir jaunimo kūrybiniame centre „Kapan“ įrengė Lietuvos bendrovė UAB „Solet Technics“. Jos ne tik padės aprūpinti reikiamu energijos kiekiu, sumažinti išlaidas elektrai, bet ir sumažins į aplinką išmetamą anglies dioksido kiekį – apie 115 t per metus.
Projektų įgyvendinimui iš Klimato kaitos programos buvo skirta 125 tūkst. eurų. Dar daugiau kaip 40 tūkst. eurų prisidėjo pareiškėjas ir partneriai iš Armėnijos.
„Įgyvendintų projektų nauda akivaizdi. Įrengtos saulės elektrinės ne tik prisidės prie aplinkos tausojimo, Armėnijos įstaigoms taupys lėšas, paskatins atsinaujinančių išteklių plėtrą naudojantis mūsų šalies patirtimi, o Lietuvos bendrovėms atveria galimas naujas rinkas ir žinomumą. Tikime, kad šios jėgainės įrengimas paskatins atsinaujinančių energijos šaltinių diegimo procesą visoje šalyje“, – sako APVA Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.
Parama besivystančioms šalims iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų pradėta teikti 2011 metais. Lietuvos įmonių įrengtos saulės elektrinės veikia Malaizijoje, Moldovoje, Sakartvele, Armėnijoje, Malyje. Šiais metais Vystomojo bendradarbiavimo projektams trečiosiose šalyse numatoma skirti 2 mln. eurų, o kvietimą teikti paraiškas paskelbti rudenį.

 

Dalintis socialiniuose tinkluose