Atnaujintas Škėvonių pažintinis takas jau atviras lankytojams

2014-2020 metų Europos Sąjungos investicijų veiksmų programos lėšomis buvo atnaujintas Škėvonių pažintinis takas. Bendradarbiaudama su Birštono savivaldybe projektą įgyvendino Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) – šio projekto įgyvendinančioji institucija. Objekto vertė – 106 tūkst. eurų.

Škėvonių atodanga – ledynmečio pabaigoje susiformavęs gamtos paminklas, įtrauktas į vertingiausių Šiaurės vakarų Europos geologinių objektų sąrašą.

Atodanga ypač svarbi gamtamoksliniu požiūriu dėl išlikusios tarpledynmečio dūlėjimo plutos, todėl jos prieigos atnaujintos siekiant išsaugoti ir sudaryti palankias sąlygas keliautojams susipažinti su Škėvonių geomorfologinio draustinio kraštovaizdžiu.

Tai puiki vieta pasigrožėti Nemuno ir jo pakrančių panorama. Daugiau nei pusę kilometro besidriekiantis atodangos skardis aukščiausioje vietoje siekiantis net 33 metrų aukštį. Siauriausioje vietoje gūbrio plotis yra mažiau nei 100 metrų, o plačiausioje – kiek daugiau kaip 400 metrų.

Atnaujintas Škėvonių gūbrio takas jau veikia ir yra atviras lankytojams.

Straipsnis parengtas remiantis Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos informacija

Dalintis socialiniuose tinkluose