Aukščiausias Lietuvoje apžvalgos bokštas Labanoro girioje jau atviras lankytojams

Ilgai laukta diena išaušo – rugsėjo 22 dieną lankytojams oficialiai atvertas Labanoro girios apžvalgos bokštas. 36 m aukščio bokštas pristatomas kaip aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje. Tačiau aplankyti jį verta ne tik dėl šio fakto.

 

Lietuvius ir į mūsų šalį užsukančius užsieniečius Lietuva visada žavėjo savo gamta. Tačiau ilgą laiką išvysti gražiausius kraštovaizdžio kampelius buvo galima tik nuo žemės – pirmieji aukštesni nei 15 m apžvalgos bokštai vaizdingiausiose valstybės saugomose teritorijose pradėti statyti tik 2010 metais.

 

Pirmasis už ES lėšas buvo įrengtas apžvalgos bokštas prie Rubikių ežero Anykščių rajone. Dabar jų – jau keliolika.

 

Nuo šių bokštų galima grožėtis gamtovaizdžiu Aukštaitijos, Dzūkijos ir Žemaitijos nacionaliniuose, Anykščių, Biržų, Krekenavos, Labanoro, Metelių, Veisiejų, Ventos, Kauno marių, Salantų, Varnių, Sirvėtos regioniniuose parkuose ir Kamanų gamtiniame rezervate. 

 

Paskutinysis – ką tik lankytojams atvertas apžvalgos bokštas Labanoro girioje vilios titulu „aukščiausias“.

 

„Arčiau tik dangus“ – taip naująjį statinį apibūdina Labanoro regioninio parko direkcijos darbuotojai, pirmieji serpantininiais laiptais užlipę į 36 m aukščio bokštą. Ir užtikrina: tie, kurie pasiryš ir įkops į patį viršų, tikrai nenusivils.

 

Nuo jo atsiveriantis vaizdas iš tiesų įspūdingas: kaip ant delno atsiskleidžia Siesarties hidrografinis draustinis, apimantis takoskyrinį Siesarties ežerą (su salomis ir pusiasaliais), jo apyžerį ir vaizdingiausio Aukštaitijoje miškingo ežeringo kraštovaizdį, kuris išsiskiria pusiasaliais, salomis, retų rūšių augalais, gyvūnais bei kitomis gamtos vertybėmis.

 

Nuo Labanoro girios apžvalgos bokšto taip pat matosi ir Lakajų kraštovaizdžio draustinis, kurį sudaro Baltųjų ir Juodųjų Lakajų ežerų duburiai.

 

Valstybės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) duomenimis, šiuo metu saugomose teritorijose yra 17 didžiųjų apžvalgos bokštų (jų aukštis siekia 15-36 m).

 

Spalį dar vienas bokštas turėtų būti užbaigtas Tytuvėnų regioniniame parke. Netolimoje ateityje planuojama pastatyti ir bokštą Nemuno kilpų regioniniame parke. 

 

Remiantis www.15min.lt inf. ir APVA nuotr. 

 

 

 

Dalintis socialiniuose tinkluose