Beveik 300 gyventojų numatyta parama gyvenamųjų namų modernizavimui

Aplinkos projektų valdymo agentūra baigė vertinti paraiškas gyvenamųjų namų (vieno – dviejų butų)  modernizavimui. Patvirtinta beveik 300 paraiškų.

Projektams rezervuota daugiau kaip 2,83 mln. eurų. Maksimali kompensacinė išmoka vienam projektui gali siekti 14 500 eurų.

Parama bus skiriama, jeigu projektas numato, kad po modernizavimo bus pasiekta ne mažesnė nei B namo energinio naudingumo klasė, o šiluminės energijos suvartojimo sąnaudos sumažės ne mažiau kaip 40 proc.

Atlikti modernizavimo darbai, pasiekti projekto tikslai ir tai įrodantys dokumentai turi būti pateikti ne vėliau kaip iki 2020 m. kovo 31 d.

Projekto lėšomis gali būti finansuojami stogo šiltinimo su ar be stogo dangos keitimu, grindų šiltinimas, sienų ir cokolių šiltinimas, esamų langų bei durų keitimas, šilumogrąžos (rekuperacijos) sistemų įrengimas.

Šiomis priemonėmis siekiama sumažinti privačių namų šiluminės energijos suvartojimo sąnaudas, todėl gyvenamųjų namų rekonstrukcijos darbai ir jų metu padidėję pastatų plotai nėra tinkami finansuoti.

Daugiau informacijos apie Klimato kaitos programos priemonę: https://bit.ly/2SO0oCN

Informaciją apie pateiktas paraiškas gyventojai gali rasti prisijungę prie APVIS sistemos: https://apvis.apva.lt/.  Prisijungimo instrukcija patalpinta skiltyje „Pagalba“.

Dalintis socialiniuose tinkluose