Beveik 7 tūkst. gyventojų tapo elektros energiją gaminančiais vartotojais ir gavo kompensacinę išmoką

Per 2021 m. beveik 5500 gyventojų įsirengė saulės elektrinę ant gyvenamųjų namų, o dar 1400 įsigijo saulės elektrines iš saulės parkų. Už atliktas investicijas jiems išmokėta daugiau kaip 16 mln. eurų.
Vidutiniškai vienas namų ūkis įsirengia beveik 8 kW galios elektrinę. Bendra per 2021 m. įrengtų saulės elektrinių galia siekia daugiau kaip 43 MW, o vidutinė vieno projekto kompensacinė išmoka siekia apie 2500 eurų. Tuo tarpu vienas namų ūkis iš saulės elektrinių parko vidutiniškai įsigyja įsigyja 4,5 kW galios elektrinę, už kurią kompensuojama 1453 Eur. Tai puiki galimybė naudoti saulės elektrinėje pagamintą švarią elektros energiją gyvenantiems daugiabučiuose ar namuose su netinkama stogo danga. Kompensuojama 323 Eur už vieną kilovatą elektrinės galios nepriklausomai nuo to ar elektrinė įrengiama ant stogo ar įsigyjama iš saulės parkų.
Per 2021 pavasarį vykusį kvietimą teikti paraiškas pagal priemonę „Elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių gamybos įrenginių įrengimas namų ūkiuose“ finansavimo kreipėsi kiek daugiau nei 4000 gyventojų, kurie nusprendė tapti gaminančiais vartotojais ir naudoti švarią elektros energiją. Numatyta, kad jiems už investicijas į elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių gamybos įrenginių įrengimą bus išmokėta beveik 11 mln. Eur. Pavasarį vykusio kvietimo metu daugiausiai paraiškų buvo pateikta iš Vilniaus m., Vilniaus r. Kauno r., Kauno m. ir Klaipėdos r. savivaldybių. Tačiau galimybe įsirengti saulės elektrines naudojasi ir mažesnių savivaldybių gyventojai.

2021 metais pagal priemonę saulės elektrinėms iš saulės parkų įsigyti vyko du kvietimai teikti projekto registracijos formas. Patvirtinta beveik 2500 paraiškų, kurioms planuojama išmokėti 4,2 mln. Eur. Daugiausia paraiškų sulaukta iš didžiųjų miestų gyventojų, t.y. Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos.
Nuo priemonių įgyvendinimo pradžios iš viso saulės elektrines įsirengė daugiau kaip 11 tūkst. namų ūkių. Jiems už atliktas investicijas jau išmokėta daugiau kaip 27 mln. eurų. Dar 2500 tūkst. įsigijo elektrines iš saulės parkų, jiems už investicijas į atsinaujinančius išteklius iš viso jau išmokėta per 3,5 mln. eurų.
Nauji kvietimai teikti paraiškas saulės elektrinėms įsirengti ar įsigyti iš saulės parkų bus paskelbti iš karto po Naujųjų metų – sausio 10 d., o paraiškas bus galima teikti iki vasario 11 d.
 

Dalintis socialiniuose tinkluose