Beveik pusantro tūkstančio – tiek gyventojų dar gali gauti kompensacijų renovuojant savo gyvenamuosius namus

Šiai dienai Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) sulaukė virš 40 gyventojų prašymų kompensacijoms gyvenamųjų namų modernizavimui už beveik 300 tūkst. eurų. Viso iš Klimato kaitos programos šiems projektams skirta 11 mln. eurų.
„Likus trims savaitėms iki kvietimo pabaigos, kviečiame gyventojus intensyviau teikti paraiškas. Tai racionalus ir tvarus sprendimas. Juk efektyvus šilumos vartojimas lemia mažesnes sąskaitas. Be to, mažiau teršiama aplinka ir taip prisidedama prie CO2 kiekio mažinimo“, – sako APVA Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.
Paraiškas pildyti galima per Aplinkos projektų valdymo informacinę sistemą (APVIS). Kvietimas galioja iki birželio 1 dienos.
Kompensacijos dydis apskaičiuojamas padauginus namo naudingą plotą iki atnaujinimo (modernizavimo) iš fiksuoto dydžio. Fiksuotas dydis už 1 kvadratinį metrą namo naudingo ploto – 75 eurų.
Parama bus skiriama, jeigu atnaujinus (modernizavus) namą bus pasiekta ne mažesnė nei B namo energinio naudingumo klasė ir sumažintos skaičiuojamosios šiluminės energijos suvartojimo sąnaudos ne mažiau kaip 40% lyginant su skaičiuojamosios šiluminės energijos sąnaudomis iki atnaujinimo (modernizavimo).
Dėl kompensacinių išmokų galės kreiptis fiziniai asmenys, nuosavybės teise valdantys vieno ar dviejų butų gyvenamosios paskirties namą, kurio statyba yra užbaigta teisės aktų nustatyta tvarka ir įregistruota Nekilnojamojo turto registre (pastato baigtumo procentas nurodytas ne mažesnis kaip 100 proc.).
Kvietimą rasite ČIA.

Dalintis socialiniuose tinkluose