Bus sutvarkyta dar 2 tūkst. tonų bešeimininkių padangų

Valstybinių miškų urėdija, Lietuvos automobilių kelių direkcija ir 14 savivaldybių administracijų pateikė paraiškas dotacijoms, skirtoms bešeimininkių padangų surinkimui ir sutvarkymui. Už prašomą kompensuoti daugiau kaip 340 tūkst. eurų sumą planuojama sutvarkyti beveik 2 tūkst. tonų padangų.

Daugiausiai bešeimininkių padangų atliekų numatė sutvarkyti Jurbarko rajono savivaldybės administracija (300 tonų), Valstybinių miškų urėdija ir Lietuvos automobilių kelių direkcija (po daugiau nei 270 tonų).

Finansavimas teikiamas bešeimininkių padangų atliekoms perdirbti arba eksportuoti į kitas Europos Sąjungos šalis. Didžiausia finansuojama suma vienam pareiškėjui gali siekti 60 tūkst. eurų.

APVA kompensuos minėtų padangų sutvarkymo išlaidas, patirtas nuo 2022 m. gegužės 28 d. iki 2024 m. lapkričio 15 d.

Aplinkos ministerija bešeimininkių padangų tvarkymui iš Atliekų prevencijos ir tvarkymo programos lėšas skiria jau antri metai, o paskutiniam kvietimui, kuris baigėsi rugsėjo 30 d., buvo numatyta skirti 300 tūkst. eurų.

Bešeimininkių padangų atliekas surinkti ir tvarkyti gali tik šiai veiklai leidimą turintys atliekų tvarkytojai. Bešeimininkių padangų kiekiui, kurio tvarkymas finansuojamas Programos lėšomis, negali būti išrašomi apmokestinamųjų gaminių (padangų) atliekų sutvarkymą įrodantys dokumentai, leidžiantys padangų gamintojams ir importuotojams pasinaudoti Lietuvos Respublikos mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo 6 straipsnio 4 dalyje numatyta lengvata.

 

Dalintis socialiniuose tinkluose