Valstybės ir savivaldybių institucijos, įstaigos, religinės bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos, kurios šilumos gamybai vis dar naudoja iškastinį kurą, pateikė Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) paraiškų už daugiau kaip 2 mln. eurų. Jos iškastiniu kuru (dujomis, anglimi, durpėmis ir pan.) kūrenamus katilus pasikeis į atsinaujinančių energijos išteklius naudojančius įrenginius.
Surinkus dar 10 proc. kvietimui numatytos sumos, paraiškų priėmimas bus stabdomas.
Atsisakiusios taršių ir iškastiniu kuru kūrenamų šilumos įrenginių įstaigos ir organizacijos juos gali pakeisti efektyvesniais šilumos gamybos įrenginiais – šilumos siurbliais (oras – vanduo, vanduo –vanduo ar žemė – vanduo), 5 klasės biokuro įrenginiais, taip pat įsirengti saulės energijos kolektorius, skirtus karštam vandeniui ruošti.
Populiariausias įrenginys, kurį numatę įsirengti pareiškėjai – šilumos siurblys oras-vanduo. Tokių pareiškėjų apie 75 proc. Likę pareiškėjai planuoja iškastiniu kuru kūrenamus katilus keisti 5 klasės biokuro katilais. Vidutinė prašoma subsidijos suma projektui, kurio metu keičiama šilumos sistema, siekia apie 100 tūkst. eurų.
Atsisakius iškastinio kuro bus sumažinta aplinkos tarša, taip pat kasmet išmetama apie 1500 tonų mažiau CO2