Dar 8 tūkstančiai gyventojų panoro įsigyti elektrines iš saulės parkų

Rugpjūčio 15 d. baigėsi kvietimas teikti paraiškas kompensacijoms už elektrines iš saulės parkų gauti. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) sulaukė beveik 7500 paraiškų už kiek daugiau nei 12,1 mln. eurų. Kvietimui buvo numatytas 20 mln. eurų finansavimas iš Klimato kaitos programos.

„Kasmet daugėja gyventojų, negalinčių ar neturinčių techninių galimybių įsirengti elektrinių savo būste, atranda saulės elektrinių parkų galimybes. Jei pernai ar užpernai tokių gyventojų būdavo kiek daugiau nei 2 tūkstančiai, šiemet jų jau per 12 tūkstančių. Tiek jų planuoja energija apsirūpinti patys ir užsitikrinti mažesnes išlaidas už elektros energiją“, – sako APVA Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.

Finansavimas pagal šią priemonę skiriamas už iki 10 kW galios saulės elektrinę įsigytą iš saulės parkų. Kompensacijos dydis už 1 kW siekia 323 eurų, o maksimali galima finansavimo suma gali siekti iki 3230 eurų. Paraiškas galėjo teikti daugiabučių ir individualių namų gyventojai, taip pat gyventojai, kuriems priklauso sodų paskirties pastatas. Bendra galia gyventojų poreikiams iš saulės parkų siekia daugiau kaip 37 MW, o vidutinė planuojamos įsigyti elektrinės iš saulės parkų galia siekia 5 kW.

Kasmet vis daugiau gyventojų gręžiasi į atsinaujinančius energijos išteklius. Per šių metų sausio mėnesį trukusį kvietimą, kuris iki šiol buvo rekordinis, APVA sulaukė kiek daugiau nei 4800 paraiškų, kuriose bendra prašoma suma siekė kiek daugiau nei 8,3 mln. eurų.

Patvirtintų paraiškų skaičius nuo priemonės gyvavimo pradžios

Metai Patvirtintų paraiškų skaičius, vnt. Patvirtintoms paraiškoms numatytas finansavimas, mln. eur.
2020 m. 2573 4,221
2021 m. 2467 4,211
2022 m. 12000* 20,11*

*2022 m. vyko du kvietimai sausio mėn, ir liepos mėn. Liepos mėn. gautos paraiškos

Dalintis socialiniuose tinkluose