Dar beveik 3 tūkst. gyventojų savo namus šildys tvariau

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) sulaukė 2 947 gyventojų paraiškų už 9,52 mln. eurų dėl taršių katilų keitimo į šilumos siurblius ar biokuro katilus. Viso tam skirta buvo 13 mln. eurų.

„Kvietimai mažiau taršiems šilumos įrenginiams pasikeisti mūsų šalyje vyksta jau penkti metai iš eilės. Lyginant su 2018 metais, paraiškų skaičius išaugo kone 10 kartų. Akivaizdu, jog gyventojai suvokia savo sprendimų svarbą – tiek dėl mažesnių išlaidų už šildymą, tiek dėl tvaresnės ateities kūrimo,“ – sako APVA Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.

Planuojama, kad beveik 2 500 gyventojų įsirengs šilumos siurblius, kurių bendra galia siekia 29 MW. Dar beveik 450 gyventojų įsirengs biokuro katilus, kurių bendra galia siekia 10 MW galios.

Vidutinė kompensacija senam šildymo įrenginiui pasikeisti sudaro apie 2,5 tūkst. eurų.

Energetikos ekspertų vertinimu, priklausomai nuo seno šildymo katilo būklės, jį pakeitus į šilumos siurblį, energijos efektyvumo padidėjimas gali siekti iki 6 kartų, o  pakeitus nauju 5 klasės biokuro katilu – iki 2 kartų.

Valstybė nuolat ir nuosekliai siekia įgyvendinti energijos vartojimo efektyvumo didinimo politikos priemones ir taip sukurti palankias sąlygas tam, kad gyventojai galėtų įsidiegti netaršias, mažiau energijos vartojančias technologijas. Tokiu būdu, ne tik užtikrinamas taupesnis ir racionalesnis energijos vartojimas nacionaliniu mastu, mažinama oro tarša, tačiau ir sudaromos sąlygos  gyventojams sumažinti savo išlaidas šildymui, naudojant efektyviausias šilumos gamybos technologijas.

Dalintis socialiniuose tinkluose