Dar virš 600 daugiabučių namų atsisakys nesaugių dujų balionų

Dar apie 640 daugiabučių namų 2022 m. atsisakys dujų balionų ir keis juos į kitus alternatyvius energijos šaltinius – elektrą ar gamtines dujas.
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) sulaukė 341 paraiškos už 3,94 mln. eurų dujų balionų daugiabučiuose namuose keitimui. Viso buvo skirta 9,082 mln. eurų. Iš šios sumos bus finansuotos ir pernai metais į rezervinį sąrašą įtrauktos paraiškos (361 vnt.), kurių suma siekia 5,385 mln. eurų. Dėl to, viršijus subsidijoms skirtas lėšas, kvietimas buvo sustabdytas anksčiau laiko.
Pateiktos paraiškos šiuo metu yra vertinamos ir, atsižvelgiant į nustatytą subsidijoms išmokėti lėšų dydį, finansavimą galės gauti apie 280 vnt. projektų paraiškų.
Likusios pateiktos paraiškos bus įtrauktos į rezervinį projektų sąrašą. Jos galės būti finansuojamos tuo atveju, jeigu vertinant pagrindinį paraiškų sąrašą paaiškėtų, jog lieka lėšų rezervinio sąrašo paraiškoms. Paraiškų sąrašas yra sudaromas pagal paraiškų pateikimo datą.
Visi paraiškas pateikę daugiabučių namų atstovai per APVIS sistemą šiuo metu yra informuojami apie skirtą finansavimą arba įtraukimą į rezervinį sąrašą.
Kvietimas teikti paraiškas galiojo nuo šių metų vasario 1 dienos. Prašymus teikti galėjo daugiabučių namų atstovai.
Kaip 2020 ir 2021 metais, dujų balionai daugiabučiuose namuose gali būti keičiami elektra arba centralizuotai tiekiamomis gamtinėmis dujomis. Vienam butui yra skiriama iki 726 eurų – daugiabučių namų vidaus tinklų įrengimui ar pertvarkymui laiptinėse bei bendros paskirties patalpose – iki 242 eurų, namo butų elektros instaliacijos ar dujų sistemos pertvarkymui – iki 242 eurų, taip pat elektrinės arba dujinės viryklės įsigijimui – iki 242 eurų.
Energetikos ministerija šiuo metu ieško galimybių finansuoti dujų balionų daugiabučiuose atsisakymo projektus ir 2023 m.

Dalintis socialiniuose tinkluose