Dar yra laiko užbaigti saulės elektrinių įrengimo ir katilų keitimo darbus

Primename, kad gyventojai, šių metų sausio mėn. teikę paraiškas ir gavę finansavimą saulės elektrinėms įsirengti bei seniems šildymo katilams pasikeisti dar turi laiko užbaigti darbus ir gauti finansavimą. Dokumentus apie atliktus darbus jie turi pateikti iki 2020 m. gruodžio 31 dienos.
„Sukurtas žaliosios energetikos skatinimo modelis pasiteisina ir tai rodo nuolatos augantis gaminančių vartotojų skaičius, vien per šiuos metus šis skaičius padvigubėjo ir šiuo metu viršija 8 tūkstančius, o suminė tokių elektrinių įrengtoji galia viršija 75 MW. Matome, kiek žmonių šiais metais teikė paraiškas, gavo finansavimą ir šiuo metu įsirenginėja saulės elektrines, tad kitais metais gaminančių vartotojų Lietuvoje sparčiai daugės“, – sako laikinai einantis energetikos ministro pareigas Žygimantas Vaičiūnas.
Iš viso šiais metais per kelis kvietimų etapus APVA patvirtino finansavimą daugiau nei 16 tūkst. pareiškėjų, o paskirtos paramos suma viršija 40 mln. eurų. Šiuo metu išmokėta suma jau siekia 12 mln. eurų. Dalis finansavimo skirta dabar, tačiau dar ne visi pareiškėjai už jau atliktus darbus pateikė visus reikiamus dokumentus paramai gauti. Gyventojai, teikę savo paraiškas šių metų sausio mėn. užbaigti rangos darbus ir pateikti tai patvirtinančius dokumentus turi iki 2020 m. gruodžio 31 dienos. Tuo tarpu gyventojai, paraiškas pateikę šių metų rugsėjo mėn., laiko atlikti numatytus darbus turi iki kitų metų liepos 21 d.
Šia savaitę APVA jau patvirtino paramos skyrimą rugsėjo mėn. paraiškas pateikusiems gyventojams. Finansavimas skirtas visiems, teisingai užpildžiusiems paraiškas. 96 proc. paraiškų saulės elektrinėms buvo patvirtintos, daugiau nei 4 tūkst. gyventojų skirtas 11 mln. eurų finansavimas. Dar 1250 žmonių gavo paramą seniams katilams pasikeisti už 4 mln. eurų.
Finansinio skatinimo priemonės buvo skirtos gyventojams, kurie saulės elektrines įsirengia savo namuose arba ją įsigyja iš saulės elektrinių parko.  Taip pat parama teikiama žmonėms, kurie ketina pasikeisti senus neefektyviai biomasę (malkas, pjuvenų briketus) naudojančius šildymo katilus.
Mažosios energetikos, orientuotos į elektros energiją gaminančius vartotojus, plėtra – vienas iš Energetikos ministerijos prioritetų. Siekiant skatinti statyti nuosavas saulės elektrines, buvo iki minimumo sutrumpintos procedūros ir visiškai atsisakyta leidimų, taip pat sukurta nutolusių saulės elektrinių sistema – kai elektros energija gaminama vienoje vietoje, o vartojama kitoje.
Nuo šių metų į finansinę paramą saulės elektrinėms įsirengti galėjo pretenduoti ne tik tie gyventojai, kurie ketina įsirengti saulės elektrinę individualiame name, bet ir gyvenantys daugiabučiuose arba norintys įsirengti nutolusią elektrinę ar nusipirkti ją iš elektrinių parko. Šiemet finansavimas buvo skirtas beveik 1 tūkst. gyventojų, kurie saulės elektrines planuoja įsigyti iš elektrinių parkų.

Dalintis socialiniuose tinkluose