Darbiniame susitikime – pagyros Lazdijams

Šių metų lapkričio 4 d. Lazdijų rajono savivaldybėje su darbiniu vizitu lankėsi Aplinkos projektų valdymo agentūros Gamtotvarkos projektų skyriaus vedėjas Saulius Vasiliauskas, pavaduotoja Diana Gelžinė, vyr. specialistė Vilija Gečienė ir Aplinkos ministerijos atstovai – Justina Čunderova  bei Kristina Kežutytė, kurie kartu su Administracijos direktoriumi Audriumi Klėjumi, Investicijų skyriaus vedėju Vidmantu Pilviniu, vyr. specialistu Aivaru Tulaba bei Architektūros skyriaus vedėja Laura Urbanskaite aptarė 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ priemonės „Kraštovaizdžio apsauga“ projektų finansavimo sąlygų aprašo projektą, pasiruošimą teikti pasienio kraštovaizdžio tvarkymo projektą, finansavimo sąlygas, problematiką bei galimus kraštovaizdžio gerinimo sprendinius.

 

Svečius priėmęs Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis dėkojo už glaudų bendradarbiavimą ir išreiškė viltį, kad šiuo rengiamu pasienio kraštovaizdžio sutvarkymo projektu būtų reprezentuojamas ne tik Lazdijų rajonas, bet ir visa Lietuva.

 

Gamtotvarkos projektų skyriaus vedėjas Saulius Vasiliauskas pagyrė Lazdijų rajono savivaldybę, kuri yra viena aktyviausiai besidominčių būsimo projekto detalėmis ir itin kruopščiai ruošiasi jam.

 

Lazdijų rajono savivaldybė rengiasi įgyvendinti pasienio kraštovaizdžio pagerinimo projektą, pasirenkant projekto įgyvendinimo vietas valstybinės žemės plotuose nuo Lietuvos valstybės sienos iki Lazdijų miesto.

 

Pagrindinis akcentas ir pagrindinis dėmesys projekte bus skiriamas gamtotvarkinėms priemonėms: želdiniams tvarkyti ir veisti, prižiūrėti, reljefo formoms tvarkyti, vandens telkinių pakrantėms tvarkyti, regykloms, informaciniams stendams įrengti ir kt.

 

Šiuo projektu bus siekiama atskleisti kraštovaizdžio įvairovę, pagerinti estetinį vaizdą išryškinant, reprezentuojant dominuojančius, būdingus (tradicinius) kraštovaizdžio elementus, kraštovaizdžio vizualinę struktūrą ir padėti pagrindus tolimesniems kompleksiniams pasienio teritorijų tvarkymo projektams, kurie leis pasitikti sutvarkytomis teritorijomis ne tik savivaldybės, regiono, bet ir visos Lietuvos piliečius, kaimynus ir svečius nuo pirmųjų metrų mūsų šalies žemėje.

 

Lazdijų r. sav. inf. ir nuotr. 

 

Dalintis socialiniuose tinkluose