Dėl dujų balionų keitimo daugiabučiuose finansavimo

Likus kiek daugiau nei savaitei iki dujų balionų keitimo daugiabučiuose projekto pabaigos, Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) iš daugiabučių namų atstovų ir skirstomųjų tinklų operatorių gavo virš 600 paraiškų už 10 mln. eurų.
Paraiškos priimamos per aplinkos projektų valdymo informacinę sistemą (APVIS) iki birželio 1 dienos.
Paraiškų skaičius viršijo lūkesčius. Dėl šios priežasties ne visi projektai, atsižvelgiant į priemonei skirtą sumą ir subsidijų poreikį, galės būti finansuojami. Pirmenybė suteikiama anksčiau pateiktoms paraiškoms, o kita jų dalis bus įtraukta į rezervinį sąrašą. Į šį sąrašą įtrauktos paraiškos galės būti finansuojamos, jei Energetikos ministerija projektų įgyvendinimui skirs papildomų lėšų.
Sąrašas bus sudarytas po kvietimo pabaigos, t.y. po birželio 1 d. visi pareiškėjai bus informuoti apie tai, ar skirtas finansavimas jų projektui, ar jis įtrauktas į rezervinį sąrašą. Tie projektai, kurie jau yra patvirtinti ir kuriems skirtas finansavimas (taip pat buvo informuoti per APVIS sistemą) gali pradėti dujų balionų keitimo darbus ir teikti mokėjimo prašymus. Likusius pareiškėjus prašome palaukti APVA informacinio pranešimo – skirtos jiems lėšos ar ne. Kitu atveju projektai gali būti įgyvendinti savomis lėšomis.
Finansavimą gavę pareiškėjai turi atlikti darbus ir mokėjimo prašymą APVA pateikti vėliausiai iki 2021 m. gruodžio 1 d. Tie kurie nespės – finansavimo negaus.
Primename, jog vienam butui skiriama iki 726 Eur su PVM parama – daugiabučių namų bendrųjų elektros arba dujų inžinerinių sistemų pertvarkymui – 242 Eur, butų elektros arba dujų sistemos pertvarkymui – 242 Eur, o taip pat elektrinės arba dujinės viryklės įsigijimui –242 Eur.  Taip pat kompensuojamos daugiabučio namo atstovo administravimo išlaidos už darbus – 3 proc. nuo bendrų pertvarkymo darbų ir viryklių įsigijimui numatytų maksimalių finansavimo įkainių.
Kvietimas daugiabučių namų atstovams
Kvietimas skirstomųjų tinklų operatoriams
 

 

Dalintis socialiniuose tinkluose