Daugiau kaip pusę investicijų (1,4 mln. Eur) dešimčiai saulės elektrinių, kurias įrengs mūsų šalies įmonės Armėnijoje, Sakartvele, Mongolijoje, Moldovoje ir Nigerijoje, sudarys Lietuvos parama. Ji jau skirta iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos.
Šiuos dešimt saulės elektrinių projektų Aplinkos projektų valdymo agentūra atrinko iš penkiolikos, pateiktų pagal 2019 m. kvietimą teikti paraiškas. Net penki iš tų dešimties bus įgyvendinti Sakartvele ir vienas Moldovoje, nes tai prioritetinės Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo kryptys – Rytų Europos regionas.
Pagrindinis šių projektų tikslas – mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį besivystančiose šalyse. Juos įgyvendinus, bendra instaliuota saulės elektrinių galia sieks 1324,7 kW, o šiltnamio dujų išmetimas sumažės 17, 675 tūkst. t (per projektų vertinamąjį laikotarpį).
Paramą besivystančioms šalims, skirtą klimato kaitai švelninti ir prisitaikyti prie šios kaitos, Lietuva teikia vykdydama JT Bendrosios klimato kaitos konvencijos įsipareigojimus.
Nuo 2014 m. Aplinkos ministerija skiria paramą dvišaliams vystomojo bendradarbiavimo projektams, susijusiems su klimato kaita. Anksčiau vystomojo bendradarbiavimo veikloms Lietuva mokėdavo įnašą į tarptautinius fondus, bet dvišalė parama yra veiksmingesnė ir naudingesnė abiem šalims. Ji sudaro galimybes keistis Lietuvos patirtimi ir mūsų šalies įmonėms užmegzti naujus ryšius, skintis kelią į naujas rinkas, išbandyti, kaip veikia technologijos kitur. Be to, pagal dvišalio bendradarbiavimo projektus galima naudoti viešuosius finansus pritraukiant privataus sektoriaus investicijas į mažo anglies dioksido kiekio technologijas, perduodamas besivystančioms šalims.
Išsamesnės informacijos apie projektų finansavimą besivystančiose šalyse galima rasti čia.