Didelėms pramonės įmonėms – 40 mln. eurų žaliosioms investicijoms

Europos Sąjungos (ES) apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje dalyvaujančios apdirbamosios pramonės įmonės jau netrukus galės teikti paraiškas taršių technologijų į mažiau taršias keitimui ir atsinaujinančių energijos išteklių diegimui. Tam iš Modernizavimo fondo skirta 40 mln. eurų.

Iš jų 30 mln. eurų skirta investiciniams projektams, kurie įmonėse vis dar naudojamas taršias technologijas ir procesus keis efektyvesniais, energiją taupančiais sprendimais, o 10 mln. atsinaujinantiems energijos ištekliams ¬ saulės ir vėjo elektrinėms įsirengti.

„Tikimės, kad investicijos leis pramonės įmonėms pasiekti šiai dienai itin svarbių tikslų – ne tik sumažinti įmonės energijos sąnaudas ir CO2 išmetimus, bet, svarbiausia,  prieš augančias išteklių kainas kovoti energiją gaminantis patiems“ – sako APVA Modernizavimo fondo projektų grupės vadovė Agnė Markauskienė.

Iš Modernizavimo fondo lėšų finansavimas bus skiriamas apdirbamosios pramonės įmonėms, kurios dalyvauja apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje. Energijos vartojimo efektyvumą didinančių gamybos technologijų diegimui pramonės įmonės turi būti pasirengusios energijos efektyvumo auditus, o už juose numatytus pokyčius gali gauti iki 10 mln. eurų investicijų. Finansuojama iki  30 proc. tinkamų išlaidų.

Saulės ir vėjo elektrinių įsirengimui savo poreikiams investicijos vienam projektui gali siekti iki 2,5 mln. eurų, o intensyvumas iki  45 proc.

Paraiškas galima bus teikti nuo 2022 m. spalio 6 d. iki 2023 m. sausio 2 d.

 

Dalintis socialiniuose tinkluose