Didžiosioms pramonėms įmonėms – 10 mln. eurų parama atsinaujinančių išteklių plėtrai

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) baigė paraiškų vertinimą pagal kvietimą „Atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimas pramonės įmonėse, dalyvaujančiose ES apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje“. Kvietimui buvo skirta 10 mln. eurų Modernizavimo fondo lėšų.

Investicijomis į atsinaujinančius energijos išteklius susidomėjo 16 pramonės įmonių, dalyvaujančių ES apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje, kurios prašė kiek daugiau nei 13 mln. eurų.

Įvertinus gautas paraiškas, finansavimas skirtas 7 pareiškėjams, kuriems skirta visa kvietimui numatyta 10 mln. eurų suma.

„Apibendrinant šio kvietimo rezultatus, norisi pasidžiaugti, jog atsinaujinantys energijos ištekliai, užtikrinantys stabilias energijos kainas ilgam laikui, vis labiau domina šalies pramonės įmones. Tikimės, kad jos taip pat investicijas skirs ne tik energijos išteklių gamybai, bet ir investicijoms į procesus, taupančius energiją,“ – sako APVA Klimato kaitos skyriaus vedėja Agnė Markauskienė.

Planuojama, kad įgyvendinus visus 7 projektus, bus įrengta daugiau kaip 56 MW naujų saulės elektrinių, kas leis kasmet sutaupyti apie 23 tūkst. tonų šiltnamio efektą sukeliančių dujų.

___________________________________________

Modernizavimo fondas – tai 2021–2030 m. laikotarpiui įsteigtas fondas, skirtas paramą gaunančių valstybių narių pasiūlytoms investicijoms (energetikos sistemoms modernizuoti ir energijos vartojimo efektyvumui gerinti). Modernizavimo fondą sudaro iš ES apyvartinių taršos leidimų prekybos gaunamos lėšos. Be Lietuvos šio fondo lėšomis gali naudotis dar devynios ES valstybės narės. Tai Lenkija, Latvija, Estija, Čekija, Vengrija, Rumunija, Slovakija, Kroatija ir Bulgarija.

Bendra ES Modernizavimo fondo Lietuvai numatoma paramos suma iki 2030 m. laikotarpiu gali siekti daugiau kaip 700 mln. eurų.

 

Dalintis socialiniuose tinkluose