Diena be automobilio – bandykime kitokias transporto priemones

Rytoj, rugsėjo 22 dieną bus minima tarptautinė diena be automobilio.  2018 m. Europos judumo savaitė surengta septynioliktąjį kartą. Pastaroji Europos judumo savaitė startavo su šūkiu „ Miksuok ir judėk“ (angl. „Mix and move“) kviesdama europiečius rinktis kuo įvairesnes netaršias transporto priemones atsižvelgiant į kelionės tikslą.
Žmonės raginami bent šią dieną mieste išsiversti be automobilio, išbandyti kitokias transporto priemones, kurios teiktų malonumą, padėtų puoselėti sveikatą: eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu, paspirtuku, naudotis riedlente, riedžiu ar riedučiais. Tai ne tik gerina gyvenimo kokybę miestuose, mažina oro taršą ir triukšmą, bet ir efektyviai prisidėda prie eismo saugumo gerinimo. Juk visi norėtų gyventi mieste, kur švarus oras ir mažai triukšmo. Gyvenimas mieste be spūsčių taip pat yra vienas iš aukštos gyvenimo kokybės rodiklių.
Europos Sąjunga yra išsakiusi aiškią nuomonę šiuo klausimu: transportas Europoje turi būti pigus, ekologiškas ir funkcionalus. Europos Komisija siūlo orientuotis į transporto kainų ir žalos aplinkai mažinimą bei ekologiškesnių transporto priemonių skatinimą šalyse narėse. Nebrangus ir šeimai pritaikytas transportas yra svarbiausia priemonė siekiant, kad piliečiai rinktųsi mažiau nuo automobilio priklausomą gyvenimo būdą, naudotųsi viešuoju transportu, daugiau vaikščiotų ir važinėtų dviračiu, ieškotų naujų judumo formų, pavyzdžiui, pavežtų vienas kitą automobiliu ir bendrai naudotųsi automobiliais ir dviračiais. Svarbus vaidmuo gali būti suteikiamas alternatyvioms transporto priemonėms, pavyzdžiui, elektriniams dviračiams ar paspirtukams, motoroleriams.
Šiais metais prie Europos judumo savaitės prisijungė 2600 miestų iš 50 šalių.
Daugiau informacijos Europos judumo savaitę svetainėje: www.mobilityweek.eu

 
 

Dalintis socialiniuose tinkluose