Dujų balionų keitimo daugiabučiuose darbų atlikimo terminas pratęstas savaitei

Daugiabučių namų bendrijų atstovų prašymu Energetikos ministras Dainius Kreivys savaitei – iki š. m. gruodžio 4 d., pratęsė dujų balionų daugiabučiuose keitimo alternatyviais energijos šaltiniais terminą.  Planuojama, kad šiais metais daugiau nei 500 namų ūkių spės pabaigti pradėtus keitimo projektus, kuriuos įgyvendina skirstomųjų tinklų operatorius ir daugiabučių namų bendrijos ar administratoriai,  bei galės pasinaudoti valstybės teikiama negrąžinama parama.
Sprendimus atsisakyti nesaugiai butuose naudojamų dujų balionų ir pereiti prie saugių energijos šaltinių – elektros arba dujų – šiemet yra priėmę daugiau nei 1000 daugiabučių namų gyventojai. Paraiškas finansavimui gauti dar šiemet yra pateikę daugiau kaip 900 daugiabučių namų bendrijos arba administratoriai, o 567 pateiktoms paraiškoms jau skirtas finansavimas.
Anksčiau buvo numatyta, kad projektų rangos darbų atlikimo ir viryklių įsigijimo galutinė data yra iki lapkričio 30 d., tačiau šis terminas prailgintas iki gruodžio 4 d. siekiant suteikti projektų vykdytojams daugiau laiko užbaigti rangos darbus ir gyventojams įsigyti virykles.
Tikimasi, tai paskatins visus projekto vykdytojus laiku pabaigti skirstomųjų tinklų ir daugiabučių namų vidaus tinklų (elektros ar gamtinių dujų) įrengimo ir pertvarkymo darbus.
Norintiems pasinaudoti valstybės teikiama negrąžinama parama ir gauti ją dar šiemet, visus darbus būtina atlikti iki gruodžio 4 d., pateikiant mokėjimo prašymus (darbų užbaigimo aktus ir kitus privalomus dokumentus) per APVIS Aplinkos projektų valdymo agentūrai. Prisijungimo nuoroda prie APVIS: https://apvis.apva.lt/.
Siekdama paskatinti ir padėti daugiabučių gyventojams atsisakyti nesaugiai naudojamų dujų balionų ir pereiti prie saugių alternatyvių elektros energijos šaltinių – elektros arba dujų, Vyriausybė gyventojams skiria negrąžinamą paramą – iki 726 eurų su PVM vienam butui.
Įvertinus pavojų, kurį kelia nesaugiai daugiabučiuose namuose naudojami dujų balionai, ir siekiant užtikrinti gyventojų saugumą, Energetikos ministerija 2019 metais parengė veiksmų planą, pagal kurį, trijų ir daugiau aukštų daugiabučiuose namuose dujų balionai negalės būti naudojami nuo 2022 m pabaigos. 2019 m.  beveik 2 tūkstančiuose daugiabučių  buvo naudojami dujų balionai. 2020 m.  305 daugiabučiuose  dujų balionai  buvo pakeisti alternatyviais energijos šaltiniais. Dar daugiau nei 1000 daugiabučių administratorių ir bendrijų tai turės padaryti kitais metais.

Dalintis socialiniuose tinkluose