Ketvirtadienio rytą Vilnių nuplovus didžiulei liūčiai ir sulaukus daug neigiamų pasekmių, galime įsitikinti ES lėšomis finansuojamos priemonės „Paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas“ svarba mus supančiai aplinkai.
Įgyvendinus šios priemonės projektą „Paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas Vilniaus mieste“ bus sumažinta užtvindymo paviršinėmis nuotekomis rizika ir neigiamas poveikis aplinkai bei ekonomikai Vilniaus mieste.
2017 m. balandžio 5 d. Aplinkos projektų valdymo agentūra su UAB „Grinda“ pasirašė projekto „Paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas Vilniaus mieste“ sutartį, pagal kurią numatoma įgyvendinti 4 projekto veiklas: „Lietaus nuotekynės įrengimas Šeškinės komplekso prieigose“; „T. Narbuto-Saltoniškių gatvių lietaus nuotekynės rekonstrukcija su valyklos ir taršos monitoringo mazgo įrengimu“; „Geležinio Vilko lietaus nuotekynės kolektoriaus rekonstrukcija su kaupyklų-valyklų ir taršos monitoringo mazgų įrengimu“; „Karoliniškių lietaus nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcija“.
Projekto metu bus nutiesti nauji (apie 6 km) ir rekonstruojami esami paviršinių nuotekų vamzdynai (apie 7,6 km). Tai padidins paviršinių vandenų nuotekio pralaidumą ir sumažins užtvindymo riziką probleminėse gatvių atkarpose. Projekto metu tiesiamose ir rekonstruojamose trasose bus įrengti valymo įrenginiai, taip pat rekonstruojami Karoliniškių valymo įrenginiai, dėl to bus geriau išvalomi paviršinių nuotekų vandenys, išleidžiami į Neries upę.
Minėta priemonė bus įgyvendinama 16 didžiausių Lietuvos miestų, turinčių ne mažiau, kaip 20 tūkst. gyventojų.
Šiuo metu jau yra pasirašytos visos 16 projektų sutartys ir prasidėjo projektų įgyvendinimas. Tad tikimasi, jog ateityje pasikartojusios panašios liūtys, kaip šiandien, nebepridarys tiek žalos didiesiems Lietuvos miestams ir jų gyventojams.
Vakarų ekspresas nuotr.