ES investicijos – 7 valstybiniams parkams

Atrinkti septyni valstybiniai parkai, kurie artimiausiu metus bus tvarkomi ir prikelti naujam gyvenimui. Du iš jų yra Jurbarko rajone: Panemunės ir Raudonės parkai. Kiti parkai – Astravo dvaro – Biržų rajone, Gelgaudiškio – Šakių rajone, Kurtuvėnų – Šiaulių rajone bei Trakų Vokės ir Sapiegų rezidencijos parkai Vilniuje. Šiems parkams atnaujinti numatyta skirti 4 mln. eurų. Aplinkos ministerijos atstovų teigimu, atrenkant parkus, kurie pirmiausia turėtų būti tvarkomi Europos Sąjungos lėšomis, buvo atsižvelgta j tai, kiek šie parkai yra vertingi dėl juose augančių retų medžių rūšių ar sukauptų augalų kolekcijų, ar jie buvo projektuoti garsių architektų, taip pat – kaip gausiai jie lankomi.

 

Jurbarko rajono savivaldybė gegužės 10 dieną gavo Aplinkos ministerijos kvietimą teikti projektinius pasiūlymus dėl valstybės projekto įgyvendinimo pagal 2014-2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programos priemonę „Saugomų teritorijų ir valstybinės reikšmės parkų tvarkymas, pritaikymas lankymui". Projektiniai pasiūlymai Aplinkos ministerijai turi būti pateikti iki šių metų spalio 20 d.

 

Rajono savivaldybės internetinėje svetainėje rašoma, kad kai specialistai įvertins Raudonės bendruomenės atstovų siūlymų atitikimą finansavimo sąlygoms, parko sutvarkymo vizija bus pristatyta visuomenei. Diskusijas, kurių metu bus ieškoma optimalių sprendimų, numatoma tęsti.

 

Panemunės pilies peizažinis beveik 15 ha parkas šiuo metu priklauso Vilniaus dailės akademijai. Raudonės pilies parko teritorija užima beveik 27 ha.

 

Rajono meras S. Mockevičius jau kreipėsi į Vyriausybę dėl nacionalinio statuso suteikimo Raudonės pilies ir parko kompleksui, tikėdamasis gauti tiesioginį finansavimą iš valstybės biudžeto, pranešama rajono savivaldybės tinklalapyje.

 

„Mūsų laiko" inf.

geocaching.com nuotr. 

Dalintis socialiniuose tinkluose