„Europos burių“ apdovanojimuose – Aplinkos projektų valdymo agentūros pergalė inovacijų srityje

Šiandien Finansų ministerijos jau dvyliktąjį kartą organizuojamuose Europos Sąjungos investicijų geriausių projektų apdovanojimuose „Europos burės“ kategorijoje „Už inovacijas tausojant aplinką“ – Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) pergalė.
Kategorijoje „Už inovacijas tausojant aplinką“ geriausiu pripažintas APVA įgyvendinamas projektas „Elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių gamybos įrenginių įrengimas ir įsigijimas namų ūkio reikmėms“. Projekto tikslas paskatinti gyventojus įsirengti saulės elektrines, skirtas elektros energijos gamybai namų ūkių reikmėms ir kompensuoti dalį išlaidų.
„Dar prieš keletą metų tik ant reto gyvenamojo namo stogo buvo galima pamatyti saulės baterijas. Jas įsirengdavo tik tikri atsinaujinančios energetikos entuziastai. Šis projektas yra puikus pavyzdys kaip sparčiai mūsų šalyje populiarėja žalioji energetika. Džiaugiamės, jog APVA gali tiesiogiai prie to prisidėti ir kurti saulės energijos vartotojų bendruomenę, kuri šiuo metu vienija jau virš 8 tūkstančių gyventojų“, – sakė APVA direktorius Ignotas Šalavėjus.
Įgyvendinus šį projektą bus papildomai įrengta apie 90 MW galios energijos iš atsinaujinančių išteklių gamybos įrenginių, taip pat sumažintas išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis daugiau kaip 60 tūkst. t. CO2 ekvivalentu.
Kasmet jau tradicija tapusiame „Europos burių“ apdovanojimuose siekiama įvertinti ir pristatyti visuomenei didžiausią vertę žmogui, kraštui ir valstybei kuriančius Europos Sąjungos fondų lėšomis finansuojamus projektus. Šiemet geriausi projektai varžėsi aštuoniose nominacijose. Iš viso konkurse dalyvavo 100 skirtingų projektų.

Dalintis socialiniuose tinkluose