Gautos paraiškos dvišaliams vystomojo bendradarbiavimo projektams įgyvendinti

2018 m. lapkričio mėnesį APVA paskelbė kvietimą teikti paraiškas dvišaliams vystomojo bendradarbiavimo projektams finansuoti. Kai kurios paraiškos pateiktos projektams Pietų Azijoje, Pietų ar Vakarų Afrikoje įgyvendinti.

Šiais projektais siekiama besivystančiose šalyse švelninti klimato kaitą ir diegti naujas technologijas perduodant Lietuvos patirtį. Tai gali būti įvairiausių sričių projektai – ir saulės jėgainių, biokuro katilų įrengimai, ir pastatų renovacija ir viešojo transporto tobulinimas, ir miškų atkūrimas bei įveisimas, ir atliekų perdirbimas, sąvartynų tvarkymas. Didžioji dauguma projektų susiję su saulės energijos panaudojimu. Buvo gautos paraiškos diegti saulės energijos technologijas Gruzijoje, Armėnijoje, Moldovoje, Nigerijoje ir Indijoje.

Klimato kaitos efekto mažinimo bus siekiama ir taikant inovatyvius žemdirbystės metodus Zambijoje ar pažangias biokuro technologijas Gruzijoje. Paraiškas teikti galėjo tik Lietuvoje registruoti juridiniai asmenys, kurie turi partnerį besivystančioje šalyje. Parama dvišaliams vystomojo bendradarbiavimo projektams teikiama iš Klimato kaitos specialiosios programos lėšų. Bendra prašoma paramos suma siekia 2.7 mln. eurų.

Dalintis socialiniuose tinkluose