Gražutės regioniniame parke – naujas pažintinis takas

Rytoj, gegužės 15 d., 11 val. Gražutės regioniniame parke bus atidarytas dar vienas naujas gamtos pažintinis takas, įrengtas naudojantis ES parama. Renginio dalyviams bus skirta popietė „Kuriančios rankos“, kai vyks medžio drožybos, pynimo iš vytelių, akmenėlių marginimo užsiėmimai, ritmų orkestro „Pažadinkime gamtą“ melodijos. Jų taip pat laukia šeimų šokių maratonas, orientacinės varžybos, paukščių stebėjimas ir kitos pramogos gamtoje.

 

Naujasis Salako pažintinis takas – tai beveik 5 km ilgio žiedinis maršrutas. Jo rodyklės lankytojus nukreipia mediniu taku, vingiuojančiu Luodžio ežero pakrante. Vaizdinga šio ežero panorama atsiveria nuo apžvalgos bokštelio. Tako informaciniai stendai pasakoja ežero istoriją, supažindina su aliuviniu mišku ir jo ekosistema, vandens, pievų, miško gyvūnija ir augalija.

 

Tako rodyklės veda į Salako miestelio centrą, kur iškilusi aukščiausia Lietuvoje akmeninė bažnyčia, taip pat į Salako ozą, paskutiniojo ledynmečio liudytoją, į Gražutės regioninio parko lankytojų centrą su šiuolaikiška interaktyvia gamtos ekspozicija, atspindinčia šio parko gamtos ir kultūros paveldo vertybes ir patraukliais būdais skatinančia jomis pasidomėti. Lankytojų centras pritaikytas ir žmonėms su judėjimo negalia. Jame galima įsigyti saugomų teritorijų lankytojo bilietą.

 

Salako pažintinis takas – jau ketvirtasis ir ilgiausias Gražutės regioniniame parke. Be jo, čia dar yra Šavašos, Degučių ir „Ąžuolo“ pažintiniai takai.

 

www.am.lt inf. 
 

 

www.am.lt nuotr. 

Dalintis socialiniuose tinkluose