Gyvenamųjų namų modernizavimas: ilgalaikė ir tvari investicija

Balandžio 20 d. startavo kvietimas teikti paraiškas kompensacinėms išmokoms gyvenamųjų namų modernizavimui. Šiai dienai Aplinkos projektų valdymo agentūra sulaukė 52 gyventojų prašymų paramai gauti. Prašoma lėšų suma sudaro 526 tūkst. eurų. Priemonei viso skirta 5 mln. eurų.
Daugiausia paraiškų Agentūrai pateikė Kauno miesto ir rajono gyventojai – viso 4. Lazdijų ir Tauragės gyventojai pateikė po 3 paraiškas. Taip pat iš Vilniaus, Šakių, Raseinių, Mažeikių, Marijampolės, Klaipėdos, Jurbarko, Ignalinos gyventojų gauta po 2 paraiškas. Mažiausias prašomas finansavimas 1 500 eurų, didžiausias (maksimali galima kompensacinė išmoka) – 14 500 eurų.
„Kviečiame gyventojus intensyviau teikti paraiškas. Tai ilgalaikė ir tvari investicija, kuri leis taupyti lėšas visus ateinančius gyvenimo metus. Taip pat mažinti poveikį klimato kaitai. Paraiškų lauksime iki gegužės 19 dienos. Jas galite pateikti tik per Aplinkos projektų valdymo informacinę sistemą (APVIS). Tai ypač patogu šiuo karantino laikotarpiu, nes viską atlikti galite iš namų“, – sako APVA Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.
Pateikus paraišką Agentūrai, projekto įgyvendinimui yra numatyta 15 mėn., t.y. gyvenamuosius namus gyventojai gali modernizuoti iki 2021 m. rugpjūčio 20 d.
Primename, jog ketinantys modernizuoti savo gyvenamąjį namą ir pasinaudoti parama gali gyventojai, nuosavybės teise valdantys vieno ar dviejų butų gyvenamosios paskirties namą, kurio statyba yra užbaigta teisės aktų nustatyta tvarka ir įregistruota Nekilnojamojo turto registre (pastato baigtumo procentas nurodytas ne mažesnis kaip 100 proc.). Modernizavus namą yra privaloma pasiekti ne mažesnę nei B namo energinio naudingumo klasę ir sumažinti skaičiuojamosios šiluminės energijos suvartojimo sąnaudas ne mažiau kaip 40% lyginant su skaičiuojamosios šiluminės energijos sąnaudomis iki atnaujinimo (modernizavimo).
Finansuojamos yra tokios energijos vartojimo efektyvumo didinimo priemonės:
– stogo šiltinimas be stogo dangos keitimo;
–  stogo šiltinimas su stogo dangos keitimu;
– stogo perdangos šiltinimas su stogo dangos keitimu;
–  stogo perdangos šiltinimas be stogo dangos keitimo;
–  grindų ant grunto šiltinimas;
–  grindų virš rūsio šiltinimas;
–  sienų ir cokolio šiltinimas;
–  grindinio šildymo sistemos įrengimas;
–  radiatorių įrengimas;
–  esamų langų keitimas, gerinant šilumines patalpų charakteristikas;
– esamų lauko ir tambūro durų bei vartų keitimas, gerinant šilumines patalpų charakteristikas;
– centrinės rekuperacinės sistemos įrengimas.
Kvietimą rasite ČIA.

Dalintis socialiniuose tinkluose