Gyventojai galės nemokamai tvarkyti asbesto atliekas: 53 savivaldybės pateikė paraiškas šiems projektams įgyvendinti

Baigėsi kvietimas savivaldybėms ir regioniniams atliekų tvarkymo centrams (RATC) teikti paraiškas valstybės paramai namų ūkiuose susidariusioms asbesto atliekoms tvarkyti. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) sulaukė beveik 50 paraiškų iš 53 savivaldybių už daugiau kaip 2 mln. eurų.
Iš Atliekų prevencijos ir tvarkymo programos viso tam buvo skirta beveik 1 mln. eurų, t.y. 925 tūkst. eurų.
Paraiškas savivaldybės ar RATC galėjo teikti visą mėnesį – nuo spalio 26 iki lapkričio 26 dienos.
Finansavimas jau skirtas 12-ai projektų už beveik 490 tūkst. eurų. Kitos paraiškos bus vertinamos eilės tvarka pagal pateikimo datą iki kvietimo sumos 925 tūkst. eurų.
Kitiems projektams bus sudarytas rezervinis sąrašas ir pateikta informacija Aplinkos ministerijai dėl galimybės skirti papildomai lėšų.
Tiems projektams, kuriems finansavimas bus skirtas, juos galės įgyvendinti 2 metus, t. y. iki 2023 m. lapkričio 15 dienos.
Tvarką, kaip bus organizuojamas šiferinio asbesto atliekų surinkimas, skelbs savivaldybės ir atitinkamai informuos gyventojus.
Įgyvendinus šiuos projektus, gyventojams nebereikės patiems mokėti už tokių atliekų išvežimą ir šalinimą tose savivaldybėse, kurios užsitikrins minėtąją valstybės paramą.

Dalintis socialiniuose tinkluose