Įgyvendintas Vystomojo bendradarbiavimo projektas Armėnijoje

Aplinkos projektų valdymo agentūra kartu su VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ ir Armėnijos aplinkos ministerija įgyvendino Lietuvos Respublikos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis finansuotą projektą „Tvaraus stiklo ir plastiko atliekų valdymo sistemos sukūrimas“.
Projekto metu Lietuvos ekspertai išanalizavo Armėnijos teisės aktus, susijusius su pakuočių atliekų tvarkymu, ir parengė siūlymus Armėnijos teisinės sistemos reformai atliekų valdymo srityje. Įvykusio vebinaro metu buvo pristatyta geroji Lietuvos patirtis, įgyvendinus sėkmingą depozito sistemą. Armėnijos atstovai turėjo galimybę ir gyvai apžiūrėti Lietuvos sukurtą infrastruktūrą. 2021 m. rugsėjo 23-24 d. mūsų šalyje lankėsi Armėnijos Respublikos aplinkos, ekonomikos bei teritorinio valdymo ir infrastruktūros ministerijų ir Jerevano savivaldybės delegacija, vadovaujama aplinkos viceministrės Annos Mazmanyan.
Projekto įgyvendinimo metu buvo surasta ir daugiau sričių, kur armėnams gali būti naudinga Lietuvos patirtis. Todėl abi šalys planuoja pratęsti bendradarbiavimą aplinkos apsaugos srityje.

 

Dalintis socialiniuose tinkluose