Iki rugpjūčio 3 dienos gyventojai dar gali kreiptis paramos individualių namų modernizavimui

Dar daugiau kaip 600 gyventojų ketina modernizuoti savo individualius gyvenamuosius namus. Tiek paraiškų sulaukė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) nuo kvietimo teikti paraiškas pradžios. Prašoma lėšų suma sudaro daugiau kaip 5,1 mln. eurų. Viso skirta 10 mln. eurų.

„Liko daugiau kaip pusė kvietimui skirtų lėšų. Kviečiame gyventojus aktyviau teikti paraiškas ir pasinaudoti šia finansine parama. Taip prisidėsime ne tik prie klimato kaitos mažinimo, bet naudą pajusime ir praktiškai – sumažės išlaidos už šildymą,“ – sako APVA Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.

Gyventojai prašymus gali teikti iki 2022 m. rugpjūčio 3 d. per informacinę sistemą APVIS. Gauti prašymai bus vertinami konkurso būdu pagal kvietime nustatytus kriterijus. Kompensacijos skyrimui jokios įtakos neturi prašymo pateikimo greitis, todėl nesvarbu, ar prašymas pateiktas pirmąją, ar paskutinę kvietimo dieną.

Maksimali kompensacinė išmoka vienam projektui – iki 14 500 eurų. Kompensacinės išmokos dydis apskaičiuojamas padauginus namo naudingą plotą iki modernizavimo iš fiksuoto dydžio. Fiksuotas dydis už 1 kvadratinį metrą namo naudingo ploto – 75 eurai.

Parama bus skiriama projektams, po modernizavimo pasiekusiems ne žemesnę nei B namo energinio naudingumo klasę ir sumažinusiems skaičiuojamosios šiluminės energijos suvartojimo sąnaudas ne mažiau kaip 40 proc. lyginant su skaičiuojamosios šiluminės energijos sąnaudomis iki atnaujinimo.

Dėl kompensacinių išmokų gali kreiptis fiziniai asmenys, nuosavybės teise valdantys vieno ar dviejų butų gyvenamosios paskirties namą.

Šia priemone siekiama prisidėti, jog iki 2050 m. Lietuvoje pastatai taptų nulinės energijos naudotojais ir būtų nepriklausomi nuo iškastinio kuro.

Kvietimo sąlygas rasite ČIA.

Dalintis socialiniuose tinkluose