Individualių namų renovacijai kompensacijas dar galėtų gauti 300 pareiškėjų

Šiai dienai Aplinkos projektų valdymo agentūra sulaukė 155 gyventojų prašymų kompensacinėms išmokoms gyvenamųjų namų modernizavimui gauti. Prašoma lėšų suma sudaro 1,5 mln. eurų. Priemonei viso skirta 5 mln. eurų.
„Likus savaitei iki kvietimo pabaigos kviečiame gyventojus intensyviau teikti paraiškas. Šiai priemonei skirta užtektinai lėšų. Iš gautų paraiškų skaičiaus matome, jog nepanaudota daugiau kaip pusė skirtos sumos. Norime paraginti gyventojus pasinaudoti šia finansavimo galimybe ir taip sutaupyti lėšų ateičiai“, – sako APVA Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.
Paraiškas Agentūrai galima teikti iki gegužės 19 dienos. Jos priimamos tik el. būdu – per Aplinkos projektų valdymo informacinę sistemą (APVIS).
Akcentuojame, jog pateikus paraišką Agentūrai, projekto įgyvendinimui yra numatyta net 15 mėn., t.y. gyvenamuosius namus gyventojai gali modernizuoti iki 2021 m. rugpjūčio 20 d.
Primename, jog ketinantys modernizuoti savo gyvenamąjį namą ir pasinaudoti parama gali gyventojai, nuosavybės teise valdantys vieno ar dviejų butų gyvenamosios paskirties namą, kurio statyba yra užbaigta teisės aktų nustatyta tvarka ir įregistruota Nekilnojamojo turto registre (pastato baigtumo procentas nurodytas ne mažesnis kaip 100 proc.). Modernizavus namą yra privaloma pasiekti ne mažesnę nei B namo energinio naudingumo klasę ir sumažinti skaičiuojamosios šiluminės energijos suvartojimo sąnaudas ne mažiau kaip 40% lyginant su skaičiuojamosios šiluminės energijos sąnaudomis iki atnaujinimo (modernizavimo).
Finansuojamos yra tokios energijos vartojimo efektyvumo didinimo priemonės:
– stogo šiltinimas be stogo dangos keitimo;
–  stogo šiltinimas su stogo dangos keitimu;
– stogo perdangos šiltinimas su stogo dangos keitimu;
–  stogo perdangos šiltinimas be stogo dangos keitimo;
–  grindų ant grunto šiltinimas;
–  grindų virš rūsio šiltinimas;
–  sienų ir cokolio šiltinimas;
–  grindinio šildymo sistemos įrengimas;
–  radiatorių įrengimas;
–  esamų langų keitimas, gerinant šilumines patalpų charakteristikas;
– esamų lauko ir tambūro durų bei vartų keitimas, gerinant šilumines patalpų charakteristikas;
– centrinės rekuperacinės sistemos įrengimas.
Kvietimą rasite ČIA.

Dalintis socialiniuose tinkluose