Individualių namų renovacijai kompensacijas dar galėtų gauti 40 pareiškėjų: paraiškas galima teikti iki gegužės 19 dienos

Šiai dienai Aplinkos projektų valdymo agentūra sulaukė 450 gyventojų prašymų kompensacijoms gyvenamųjų namų modernizavimui gauti. Prašoma lėšų suma sudaro 4,4 mln. eurų. Priemonei viso skirta 5 mln. eurų.
„Rytoj yra paskutinė diena, kuomet gyventojai gali teikti paraiškas individualių namų modernizavimui. Priemonei skirtų lėšų dar yra, tad kviečiame jomis pasinaudoti. Žiūrint į ateitį tai yra protinga investicija, nes sutaupysite savo finansus, taip pat prisidėsite prie globalių iššūkių sprendimo – klimato kaitos mažinimo”, – sako APVA Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.
Paraiškas Agentūrai galima teikti iki gegužės 19 dienos 17 val. Jos priimamos tik el. būdu – per Aplinkos projektų valdymo informacinę sistemą (APVIS).
Pateikus paraišką Agentūrai, projekto įgyvendinimui yra numatyta net 15 mėn., t.y. gyvenamuosius namus gyventojai gali modernizuoti iki 2021 m. rugpjūčio 20 d.
Primename, jog ketinantys modernizuoti savo gyvenamąjį namą ir pasinaudoti parama gali gyventojai, nuosavybės teise valdantys vieno ar dviejų butų gyvenamosios paskirties namą, kurio statyba yra užbaigta teisės aktų nustatyta tvarka ir įregistruota Nekilnojamojo turto registre (pastato baigtumo procentas nurodytas ne mažesnis kaip 100 proc.). Modernizavus namą yra privaloma pasiekti ne mažesnę nei B namo energinio naudingumo klasę ir sumažinti skaičiuojamosios šiluminės energijos suvartojimo sąnaudas ne mažiau kaip 40% lyginant su skaičiuojamosios šiluminės energijos sąnaudomis iki atnaujinimo (modernizavimo).
Finansuojamos yra tokios energijos vartojimo efektyvumo didinimo priemonės:
– stogo šiltinimas be stogo dangos keitimo;
–  stogo šiltinimas su stogo dangos keitimu;
– stogo perdangos šiltinimas su stogo dangos keitimu;
–  stogo perdangos šiltinimas be stogo dangos keitimo;
–  grindų ant grunto šiltinimas;
–  grindų virš rūsio šiltinimas;
–  sienų ir cokolio šiltinimas;
–  grindinio šildymo sistemos įrengimas;
–  radiatorių įrengimas;
–  esamų langų keitimas, gerinant šilumines patalpų charakteristikas;
– esamų lauko ir tambūro durų bei vartų keitimas, gerinant šilumines patalpų charakteristikas;
– centrinės rekuperacinės sistemos įrengimas.
Kvietimą rasite ČIA.
 

Dalintis socialiniuose tinkluose