Jau priimamos paraiškos projektų įgyvendinimui ES Rytų partnerystės valstybėse

Aplinkos projektų valdymo agentūra (toliau – APVA) nuo šiandien priima paraiškas projektų įgyvendinimui ES Rytų partnerystės valstybėse, pasirašiusiose su ES asociacijos sutartis: Moldovoje, Sakartvele, Ukrainoje ir Armėnijoje, pasirašiusioje ES ir Armėnijos visapusiškos ir tvirtesnės partnerystės susitarimą, taip pat Uzbekistane. Finansavimas bus teikiamas įvairaus pobūdžio projektams, padedantiems mažinti kiekybinį šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) kiekį.

Kvietimui skirta 4 mln. Klimato kaitos programos lėšų, o maksimali paramos suma vieno projekto įgyvendinimui gali siekti iki 500 tūkst. eurų.

Pateikti projektai bus vertinami pagal efektyvumą ir tai, kiek jie sumažins ŠESD, o papildomas balas bus skiriamas projektams, kurie bus įgyvendinami Ukrainoje.

„Šie projektai yra galimybė Lietuvos įmonėms perduoti savo technologijas, patirtį, atrasti naujas rinkas, prisidėti prie klimato kaitos švelninimo tikslų, taip pat didinti Lietuvos matomumą. O šiemet šalia šių tikslų – galimybė padėti ir karo purtomai Ukrainai“, – sako APVA Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.

Paramą besivystančioms šalims klimato kaitai švelninti Lietuva teikia vykdydama Jungtinių Tautų Bendrosios klimato kaitos konvencijos įsipareigojimus. Nuo 2014 m. Lietuva priėmė sprendimą ne įmokėti lėšas į tarptautinius fondus, o įgyvendinti dvišalius vystomojo bendradarbiavimo projektus.

Nuo 2014 m. jau įgyvendinti arba baigiami įgyvendint 27 saulės elektrinių projektai Malaizijoje, Moldovoje, Sakartvele, Malyje, Armėnijoje, Nigerijoje, kurių bendra galia siekia beveik 5 MW. Jiems skirta Lietuvos parama sudaro 7,5 mln. eurų, iš jų 5,3 mln. eurų – Klimato kaitos programos lėšos, likusios – Lietuvos įmonių lėšos.

Paraiškas galima teikti iki balandžio 21 d. (12:00 val.). Kvietimas teikti paraiškas – apvis.apva.lt

Dalintis socialiniuose tinkluose