Kada galima miške nusikirsti eglę ar jos šaką?

Jei ieškote kalėdinės eglutės arba jos šakos, turėtumėte žinoti, kad už savivalę miške galite būti nubausti. Panevėžio RAAD pranešime spaudai informuojama, kokiais atvejais galima iš miško parsivežti eglę ar jos šaką.

 

Artinasi gražiausios metų šventės ir kiekvienas norime namus papuošti gražia žaliaskare egle ar jos šakele. Prieš šventes eglučių jaunuolynai tampa visų „taikiniu“, o tai skatina miškų, želdynų niokojimą. Miškų urėdijos kiekvienais metais vykdo akciją ir žmonėms stengiasi parūpinti eglišakių, eglučių, kad tik miškai ir želdynai būtų apsaugoti nuo grobuoniško kirtimo.

 

Tačiau reikia žinoti, kad laukinės augalijos išteklių naudojimas yra reglamentuojamas teisės aktų. Valstybinėje žemėje medžių ir krūmų (išskyrus šaltalankių) šakeles pjauti galima suderinus su žemės, miško savininku, valdytoju ar naudotoju. Šakeles leidžiama pjauti nuo augančių medžių ar krūmų ten, kur tai neturės neigiamos įtakos medynui arba nuo tų medžių ar krūmų, kurie jau numatyti iškirsti.

 

Nuo medžių ar krūmų, kurių nenumatyta iškirsti, šakeles leidžiama pjauti ne aukščiau kaip iki 1/3 medelio nuo lajos apačios ar krūmo aukščio. Nuo medelių šakeles leidžiama pjauti, jeigu jie ne žemesni kaip 2 m. Ruošiant šakeles, gali būti leidžiama nukirsti šakas arba iki tam tikro aukščio nugenėti medžius, nuo kurių pjaunamos šakelės.

 

Kadagius, eglutes ir kitus medelius bei krūmus leidžiama kirsti plyno miško kirtimo vietose, kurias numatoma apželdinti, taip pat savaiminės ir kultūrinės kilmės jaunuolynuose bei kitose vietose, kur eglutes ir kitus medelius bei krūmus reikia (galima) iškirsti atliekant ūkinius darbus. Eglučių, kadagių ir kitų medelių bei krūmų kirtimo vietas ir skaičių nustato miškų valdytojai ar savininkai.

 

Fiziniai ir juridiniai asmenys, pažeidę teisės aktų reikalavimus, atsako teisės aktų nustatyta tvarka. 

 

www.GRYNAS.lt inf. 


© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Dalintis socialiniuose tinkluose