Karšis ant šiukšlės nekimba

Tradiciškai rugsėjį Kauno marių regioniniame parke vienai dienai pasirodo paslaptingoji dugno gyventoja. Į kovą prieš šiukšlintojus stoja net Kauno marių undinėlė. Tik jos tikslas, ne bausti, o užkalbėti žvejus elgtis pavyzdingai ir būti atsakingiems. Žinoma, jei jie undinėlės patarimų neklausys, tuomet – undinėlei paliepus, karšiui panorėjus –  žuvys jiems tikrai nekibs mažiausiai 5 metus.

 

Kauno marių regioninio parko direkcija trečią kartą organizuoja akciją „Išgelbėk undinėlę“. Gelbėjimo akcija įvyks rugsėjo 12 d., šeštadienį, Kauno marių pakrantėje. Pradžia nuo 15 val. Undinėlė į krantą išlips ties Pakalniškių piliakalniu ir kartu su akcijos dalyviais pajudės link Girionių poilsiavietės. Akcija siekiama atkreipti dėmesį į Kauno marių pakrančių taršą.

 

Keliaujant pakrante bus bendraujama su sutiktais žvejais ir jie bus draugiškai kviečiami prisijungti prie „undinėlės gelbėjimo“ misijos, kartu jiems pakartojant žvejybos taisykles bei žvejo etikos kodeksą.

 

Dar kartą bus priminta, kad šiukšlės ne tik estetinė tarša. Jos išskiria į aplinką toksines medžiagas, atliekomis gali apsinuodyti gyvūnai (net ir žuvis, kuri galiausiai patenka ant mūsų pietų stalo), o išmesti buteliai dažnai tampa mirtinais spąstais naudingiems vabalams ir kitiems gyviems padarams. Žmogui taip pat – juk braidydami pakrante rizikuojame užlipti ant šukės ir susižeisti. Galų gale, juk ir karšis ant šiukšlės nekimba. Ši mintis, jau tapusi neatsiejamu akcijos šūkiu, bus „įsegta“ žvejams į atlapus: kiekvienas gaus specialų akcijos ženkliuką –  kaip ordiną už pavyzdingą žvejybą.

 

Taip pat Undinėlė dovanos žvejo gidus ir, žinoma, naujausią, dar šviežia žuvimi kvepiantį „Undinėlės žinių“ numerį, kurie žvejams pravers laukiant, kol užkibs jų gyvenimo žuvis ir padės nenuklysti į pažeidimų vandenis.

 

Kauno marių regioninio parko direkcijos inf. ir nuotr. 

 

Dalintis socialiniuose tinkluose