Kaune – modernūs dumblo apdorojimo įrenginiai

Rytoj, kovo 4 d., Kaune atidaromi dumblo apdorojimo įrenginiai. Juose bus apdorojamas dumblas ir iš kitų Kauno regione eksploatuojamų nuotekų valymo įrenginių.


Dumblo apdorojimo įrenginiai labai prisidės prie 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos problemų sprendimo, kurioje buvo numatyta, kad įgyvendinus programą apie 80 % Lietuvoje susidarančio dumblo būtų tvarkoma taikant modernias technologijas.


Šie įrenginiai įrengti pagal ES 2007-2013 m. programos projektą „Kauno dumblo apdorojimo įrenginių statyba ". Projekto vykdytojui UAB „Kauno vandenys" buvo skirta 8 761 676,41 Eur, iš kurių ES Sanglaudos fondo lėšos – 7 839 394,68 Eur, LR valstybės biudžeto lėšos – 922 281,73 Eur. 


Šių įrenginių statybą vykdė jungtinės veiklos partneriai Sulzle Klein GmbH ir UAB „Dzūkijos statyba".


Pagrindinis projekto tikslas – sukurti reikiamus komunalinių nuotekų dumblo tvarkymo pajėgumus Kauno regione, kuris buvo pasiektas įgyvendinus projektą.


Teritoriniu aspektu, dumblas bus vežamas iš Birštono, Zapyškio, Ežerėlio, Raudondvario, Neveronių, Vilkijos, Šlienavos nuotekų valymo įrenginių. Įgyvendinto projekto rezultatu prisidedama prie dalies Kauno regiono problemų sprendimo, t.y. eksploatuojant šiuos įrenginius sumažinamas dumblo kiekis regione, panaikinamas nemalonus kvapas, užtikrinamas dumblo stabilizavimas, sumažinamos šiltnamio dujų emisijos. Atsižvelgiant į tai, kad pagal projektą įrengtuose įrenginiuose nuotekų dumblas yra/bus ne tik pūdomas ir sausinamas, bet ir džiovinamas, tai padidina apdoroto dumblo panaudojimo galimybes, taip sumažinant dumblo kiekį aikštelėse. Perspektyvoje numatoma spręsti/derinti galimybes dėl liekančio džiovinto dumblo panaudojimo kaip biokurą ar, iškilus poreikiui, perduoti jį teritorijų rekultivavimui ir kt. Šios galimybės sumažins grunto/dirvožemio taršą.

 

kaunovandenys.lt nuotr. 

Dalintis socialiniuose tinkluose