Klimato kaitos programos investicijos ir socialiai remtiniems gyventojams: skatins naudotis žaliais energijos ištekliais

Šiandien startuoja kvietimas socialiniai remtiniems gyventojams atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimui elektros energijos reikmėms ir iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių pakeitimui.
Iki 10 kW galios saulės elektrinių įrengimui ir naujų biokuro katilų bei šilumos siurblių keitimui viso iš Klimato kaitos programos lėšų skirta 1 mln. eurų.
Paraiškas gyventojai gali teikti iki kol pakaks lėšų skirtų šiai priemonei, bet ne ilgiau kaip iki 2021 m. gruodžio 31 d. Kompensacijos bus teikiamos tiems gyventojams, kuriems įstatymo nustatyta tvarka nepertraukiamai buvo teikiama valstybės piniginė socialinė parama. Nepasiturinčio gyventojo statusą Agentūra tikrins Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje (SPIS).
Kvietimą rasite ČIA
Taip pat nuo šiandien daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai gali pasinaudoti Klimato kaitos programos parama, pakeisdami iškastinį kurą naudojančius šilumos įrenginius į 5 klasės biokuro katilus ar šilumos siurblius (oras–oras, oras–vanduo, žemė–vanduo, vanduo–vanduo). Tam viso skirta 3 mln. eurų. Kvietimas teikti paraiškas galioja iki spalio 1 d.
Maksimali subsidijos suma vienam pareiškėjui siekia 14 500 eurų. Kompensacinė išmoka apskaičiuojama pagal nustatytus fiksuotus dydžius.
Kvietimą rasite ČIA
Prašymus gyventojai gali teikti tik elektroniniu būdu – per APVA informacinę sistemą APVIS.
Šios investicijos iš Klimato kaitos programos yra skirtos mažinant šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį namų ūkiuose, pagerinti oro kokybę ir sudaryti galimybes individualių namų gyventojams (vieno ar dviejų butų pastate) ir daugiabučių namų butų savininkams įsidiegti atsinaujinančių energijos išteklių technologijas savo namuose.

Dalintis socialiniuose tinkluose