Kompensacija įsigyti dviratį ar paspirtuką, pridavus taršų automobilį – jau netrukus

Gegužės 11 d. aplinkos ministro įsakymu patvirtintas visuomeninio transporto ir kitų alternatyvių mažiau taršių judumo priemonių gyventojams skatinimo tvarkos aprašas. Jame – patvirtintos sąlygos kompensacijai už seno ir taršaus automobilio sunaikinimą, įsigyjant paspirtuką, dviratį, mopedą, motociklą ar viešojo transporto bilietą.
Elektriniam paspirtukui arba dviračiui gyventojai galės gauti iki 400 Eur, elektriniam dviračiui – iki 700 Eur, elektriniam mopedui ar motociklui – iki 1.000 Eur, o metiniam viešojo transporto bilietui 260–310 Eur kompensaciją.
Gyventojui, pateikusiam išlaidas pagrindžiančius ir apmokėjimą įrodančius dokumentus, bus išmokėta ne didesnė nei 1 tūkst. eurų kompensacija. Bus galima įsigyti ir kelis metinius viešojo transporto bilietus ar kelias minėtąsias mažataršes judumo priemones. Kompensacinės išmokos dydis bus apskaičiuojamas pagal faktiškai patirtas išlaidas, neviršijant nustatytų maksimalių sumų.
Planuojama, kad prašymus Aplinkos projektų valdymo agentūrai bus galima teikti nuo gegužės 15 d. Prašymus teikti tik elektroniniu būdu – per informacinę sistemą APVIS.
Ketinantieji prašyti kompensacijos jau dabar gali įsigyti metinį viešojo transporto bilietą ar nurodytas mažataršes judumo priemones ir saugoti jų įsigijimo dokumentus.
Daugiau apie kvietimą.
 

Dalintis socialiniuose tinkluose